Jak ušetřit za energie? Zvažte pořízení tepelného čerpadla

Životní úroveň se od sametové revoluce výrazně zlepšila, ale stále nás trápí poměrně vysoké ceny energií. Pokud hledáte způsob, jak výrazně snížit výdaje za teplo, v podstatě nemáte jinou možnost, než investovat do tepelného čerpadla. Pouhá změna dodavatele by vám ročně ušetřila několik set až tisíc korun, ale v případě moderního zařízení, které dokáže pracovat s velkým množstvím bezplatné energie, se může roční úspora vyšplhat podstatně výše. Líbilo by se vám, kdyby ve vašem prasátku zůstalo až o několik desítek tisíc korun více? Za zmínku však stojí i další benefity – tepelná čerpadla jsou ekologická a neprodukují ani zdaleka tak velké množství škodlivin jako jiné zdroje.

Využití tepelných čerpadel v praxi

Energii z tepelného čerpadla můžete využít různými způsoby, tedy nejen k vytápění, ale také ohřevu užitkové vody (během koupací sezóny samozřejmě i ohřevu vody v bazénu). Přesná výše úspory nelze zobecnit a v praxi záleží na množství odebrané energie a typu zařízení.

Můžete ušetřit až 80 % stávajících nákladů

Investujete-li do kvalitního zařízení od renomovaného výrobce, vynaložíte vyšší částku, která se vám ale v poměrně krátkém časovém horizontu vrátí. V běžné domácnosti jde o interval od cca 3 do 8 let. Dostanete nárok na zvýhodněné tarify a oproti běžnému způsobu vytápění ušetříte až 80 %. Nabídka zařízení je pestrá a narazíte na mnoho různých typů tepelných čerpadel. V praxi jsou nejrozšířenější: tepelné čerpadlo země voda tepelné čerpadlo vzduch voda

Spolupráce s odborníky se vyplatí

Zmínku o kvalitě tepelného čerpadla neberte na lehkou váhu. Vyžadujte dostatečný výkon, spolehlivost a kvalitu. Zároveň vyhledejte odborníky, kteří vám rádi doporučí vhodné řešení a postarají se o vše potřebné. Obrátíte-li se na profesionály ze společnosti Solarex, určitě neuděláte chybu. Společnost má více než desetileté zkušenosti v oboru a poskytuje kompletní servis od A do Z. Solarex je dodavatelem prvotřídních německých čerpadel značky Siemens Alpha-InnoTec. Firma je členem Asociace pro využití tepelných čerpadlech a držitelem mnoha akreditací a certifikátů, které dokládají vysokou míru odbornosti. Solarex dodává, montuje a servisuje tepelná čerpadla především v regionech Praha, Plzeň, Chomutov, Lounky a okolí. Chcete-li se na cokoliv zeptat, případně se rovnou domluvit na spolupráci, zamiřte na www.solarex.cz, kde najdete další informace a kontaktní údaje.

Publikováno: 06. 05. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Jachym Krušnohorský