Výhody topení dřevěnými peletami

Topení klasickým dřevem je stále odsuzováno kvůli nadměrné produkci kouře, zápachu obtěžující okolí a vyššímu množství emisí. Po spálení dřeva zůstává také velké množství popele, které je nezbytné odstraňovat. Ovšem tyto vlastnosti se netýkají dřevěných pelet, ba naopak by se dalo říct, že pelety jsou opakem tradičního dřeva. Kvalitní dřevěné pelety, jež jsou vyrobeny moderními technologiemi a respektují přísné normy, se pyšní mnoha přednostmi. Nespornou výhodou je vznik minimálního množství kouře a zápachu. Při spalování vzniká pouze bezbarvý oxid uhličitý, vodní pára a nepatrné množství škodlivin, které je zjistitelné pouze přesnými přístroji. Při vytápění peletami nebudete mít ani práci s úklidem a údržbou, protože po shoření po sobě peletky zanechávají velmi malé množství popele.

Bezproblémové skladování a snadná manipulace

Pelety představují obnovitelný zdroj energie, který je naprosto šetrný k životnímu prostředí. Výhřevnost pelet se odvíjí od jejich kvality, která je vymezena procentem příměsi. Příměsí může být například kůra ze zpracovaných kulatin. Pakliže chcete investovat do pelet nejvyšší jakosti, zvolte variaci bez příměsi. Takové peletky nabídnou velmi vysokou výhřevnost. Doprava je bezproblémová a objednané pelety se přepravují cisternami, přičemž se palivo „nastříká“ přímo na místo určení (například do sklepa). Se sklízením potom nemáte žádné starosti. Dřevěné pelety vyžadují dokonce menší skladovací prostory v porovnání se dřevem. A jsou-li pelety skladovány v suchu, nezáleží na době jejich uskladnění. Potěšující výhodou je poměrně nízká cena v porovnání s fosilními palivy. Můžete ušetřit i deseti tisíce korun za topnou sezónu.

Kde pelety koupit?

Společnost OPTIMTOP s.r.o. působí na českém trhu již dlouhá léta. Jedná se o významného internetového prodejce pevných paliv. Produktové portfolio zahrnuje vedle popsaných pelet také brikety, dřevo a uhlí. Jestliže si objednáte u firmy OPTIMTOP s.r.o., máte dopravu zcela zdarma nezávisle na objednaném množství.

Publikováno: 11. 06. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Jachym Krušnohorský

Tagy: dřevěné pelety | peletky