Nezařazené

Jak přežít dlouhý let?

Chystáte se na exotickou dovolenou do vzdálených destinací, ale děsí vás, jak zvládnete nekonečné hodiny v letadle? Držte se našich rad a nebudete mít důvod k obavám.

Sedět deset nebo i více hodin na jednom místě, spousty kilometrů nad zemí a navíc ve stíněném prostoru, může u mnohých lidech vyvolávat obavy a umocnit strach z létání.

Na dobu strávenou v letadle se začněte připravovat několik dní předem, abyste byli v co nejlepší psychické i fyzické kondici.

Den před odletem nepijte alkohol a nedávejte si ho ani na palubě letadla. Omezte také pití kávy a černého čaje. Všechny tyto nápoje dehydrují organismus. Naopak se snažte průběžně vypít dostatečné množství neperlivé vody, vaše krev se naředí a vy snížíte riziko tolik obávané trombózy.

Před odletem se také vyvarujte tučným, kořeněným a těžkým jídlům. Plný žaludek by vás mohl potrápit při případných turbulencích.

Do letadla zvolte pohodlné oblečení z přírodních materiálů, ve kterém se cítíte dobře. Nezapomeňte na lehký svetřík nebo mikinu. V klimatizovaném letadle vám jistě přijde vhod.

Pokud je to možné, veškerá zavazadla odbavte do zavazadlového prostoru a do letadla si vezměte jen to nejnutnější. Kufr vám nebude zbytečně ubírat prostor na nohy, pokud by se vám nevlezl do přihrádky nad hlavou.

Alespoň jednou za hodinu se snažte v letadle projít nebo se alespoň na chvilku postavte a protáhněte si tělo. Máte-li jakékoliv zdravotní problémy, s předstihem se o své cestovatelské plány podělte s lékařem. To platí zejména v případě, pokud máte potíže s křečovými žílami, se srdcem nebo nějakou chronickou chorobou.

Hlavně odhoďte veškeré obavy, kochejte se úžasným pohled na zemi a snažte si let užít a těšte se na nové zážitky, které si přivezete z vysněné dovolené.

 

Leave a Comment