Co je lepší pro stavbu terasy? Dřevěná, nebo WPC prkna?

Vytvořte si na zahradě oázu odpočinku. Zároveň přirozeně propojte interiér s exteriérem, a to prostřednictvím moderní terasy. Současný trh je rozmanitý a poskytuje nepřeberné množství možností, co se materiálu týče, přičemž oblíbenosti se těší jednoznačně dřevo. Úspěšně mu však na paty šlape dřevoplast. Dřevoplastový materiál (WPC) je na trhu poměrně nový a v mnohých situacích dokonale nahrazuje klasické dřevo. Dřevěná terasa sice vypadá elegantně, nicméně je náročná na údržbu, a proto se hledají alternativy.

Jaké jsou rozdíly mezi dřevem a WPC?

Velkou výhodou je, že WPC prkna můžete zkrátka používat ihned, tedy nevyžadují lakování a leštění, zatímco přírodní dřevo je nezbytné nařezat na požadované rozměry, poté se musí ještě natřít, respektive vyleštit. Dřevoplast je odolný proti štěpení a netříští se, což se o přírodním dřevu říct nedá, a tím pádem je trvanlivější i odolnější vůči povětrnostním vlivům. Potěší vás, že na WPC nemá vliv voda, sníh, ba dokonce ani velké teplo. WPC je hybridní materiál, který má kvalitu dřeva a snadnou opracovatelnost jako plast. Dřevo je však přírodní materiál, k jehož opracování jsou zapotřebí zkušení truhláři, aby bylo dosaženo dobré povrchové úpravy. Závěrem ještě nesmíme zapomenout na to, že WPC prkna jsou odolná vůči termitům a hmyzu.

Pusťte se do práce

Jakmile si ujasníte, z jakého materiálu chcete mít terasu, můžete se pustit do realizace, protože ji zvládnete i sami. Potřebujete vedle desek ještě i distanční podložky, rektifikační terče a další spojovací prvky. Na internetu je dostupná celá řada návodů, jak postavit terasu. V případě, že si na takovou práci netroufáte, objednejte si profesionály, kteří vám postaví terasu podle vašich představ. Pak už můžete jen odpočívat na houpacím křesle.

Publikováno: 23. 06. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová