Jak na úspornější tisk? Tiskněte méně a používejte levné náplně

Ceny tonerů a cartridgí nejsou zrovna nejnižší. Mililitr inkoustu je překvapivě mnohonásobně dražší než prémiový alkohol. Pokud vám pravidelný tisk zbytečně ukrajuje velkou část z rozpočtu na provoz kanceláře, udělejte pár základních opatření, díky kterým náklady významně snížíte. Tipy, jak za tisk ušetřit, jsou univerzální a pro každého.

Nakupujte levné náplně

Tonery či cartridge vás nemusí stát majlant. Musíte jen přestat nakupovat originální, které jsou výrazně dražší než tzv. alternativní neboli kompatibilní. Náplně z druhovýroby bývají stejně kvalitní, ale podstatně levnější. Poohlédněte se po nich u prověřeného prodejce – třeba na TonerDepot.cz. V nabídce najdete cartridge i tonery Samusng, Brother, Canon, Epson, OKI, Lexmark a další značky tiskáren. Ale jak při výběru náplní neudělat chybu? Využijte vyhledávací pole na hlavní straně. Napište do něj název nebo číslo tiskárny či náplně. Tzn., že na dotaz "Xerox" vám systém zobrazí všechny dostupné tonery Xerox.

Rozmyslete si, co tisknete

Levné tonery vám ušetří spoustu peněz, ale ještě větší úspor dosáhnete omezením počtu dokumentů, které tisknete. Kdybyste se vždy důkladně zamysleli nad tím, zda daný dokument opravdu potřebujete v tištěné podobě, pravděpodobně budete tisknout mnohem méně než doposud.

Optimalizujte nastavení tisku i obsah stránek

Když už vám nic nezbývá a pravdu musíte tisknout, snažte se z dokumentu odstranit vše, co na něm být nemusí. Zcela jistě se vám také vyplatí tisknout v ekonomickém režimu (příp. v režimu „koncept“ apod.), případně používat „eco font“ – písmo, které není tak náročné na spotřebu inkoustu.

Publikováno: 28. 06. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová