Jak efektivně zabezpečit karavan před krádeží i nehodou?

Pořídili jste si karavan a chystáte se na první dovolenou? Ještě předtím však zvažte možnosti zabezpečení. Prozradíme vám, které doplňky a příslušenství rozhodně stojí za pozornost!

S botičkou se odjet nedá

Pokud víte, že si karavan delší dobu postojí na jednom místě a vy ho nebudete mít nepřetržitě pod dohledem, zvažte pořízení botičky. Lepší zabezpečení před odcizením byste pohledali. Můžete sice sundat kola a postavit auto na špalky, ale to je praktické jen u karavanů, které stojí na jednom místě na stálo.

Zámků není nikdy dostatek

Jednoduchý, ale velmi efektivní způsob zabezpečení vchodových dveří karavanu představují přídavné zámky. Zručný zloděj sice nakonec překoná i ty, ale zdrží ho a v lepším případě odradí. Montáž není náročná, ale přesto se vám může hodit odborná pomoc – stačí se obrátit na servis karavanů. Dobrou práci odvede také bezpečnostní madlo, které má rovnou dvě funkce. Oceníte ho jako pomocný prvek při nastupování a současně jako přídavné zabezpečení. Sáhnete-li po výrobcích od firem jako jsou Thule nebo Fiamma, nebudete litovat. Dalším specifickým typem zámku je zámek oje. Funguje na principu zamčení páky na oji (dle typu oje), čímž znemožňuje odcizení karavanu. Výhoda tohoto bezpečnostního prvku spočívá v možnosti využití u odpojeného i připojeného přívěsu.

Cennosti patří do trezoru

Máte v karavanu věci, o které byste přišli opravdu neradi? Nemůžete-li si je vzít s sebou, umístěte je do trezoru. Nejběžnějším typem je trezor zamontovaný pod sezení skrz podlahu. Na trhu je množství typů s různými rozměry a druhy provedení. Musíte však počítat s tím, že trezor není zrovna jako peříčko.

Alarm vám může zachránit život

Alarmy a různá externí čidla pohybu, signalizační majáky a další prvky ochrání váš majetek. A nejen to – některé hlásiče detekují plyny CO2 vznikající nedokonalým spalováním propan-butanu. Dále pak kouř, díky čemuž lze předejít případnému požáru.

Publikováno: 11. 09. 2016

Kategorie: Auto/moto

Autor: Petra Vokurková