Dopřejte si při stravování samostatnost!

Současné názory o zdravém životním stylu a živote všeobecně se výrazně mění a nyní již nahlížíme na svět odlišněji než v minulosti. Projevuje se to i v způsobu našeho stravování, stravovacích návycích a taky potravinách, které zakupujeme. Velmi preferovaná se stala samostatná výroba a produkce různých pokrmů, přičemž právě na tuto možnost Vás chceme upozornit v následujících řádcích.

Jednou ze skvělých možností pro alternativní produkci vlastních pokrmů je lis na olej. Určitě znáte výrobu oleje, jenž probíhá ve velkých fabrikách právě za pomoci těchto lisů. Vy si však nyní můžete zakoupit tento lis přímo do své kuchyně a vyrábět z něho různorodé pokrmy. Základem je samozřejmě olej v závislosti od použitých semínek. Můžete použít klasická olejová semínka, nebo také mandlová či kokosová semínka, všechno záleží jen na Vašem vkusu a chuti. Následně za pomoci jednoduché manipulace s lisem, kterou v pohodě zvládnou i ženy y postupně vyrobíte vlastní nerafinovaný olej lisovaný za studena. Tento olej vyrobíte omnoho levněji než v potravinách a navíc si budete jisti, že jste si ho vyrobili sami a kvalitně.

Kromě oleje je zde také možnost lisování sezamu či buráků na výrobu různých past či burákového másla. Jak jsme již zmiňovali, tak v současnosti se právě tyto alternativy stravování a samostatnosti velice prosazují a podle našeho názoru jim patří budoucnost. Pokud tedy nechcete zaostávat za stanoveným trendem, tak Vám doporučujeme zvážit možnost výroby vlastního oleje či pasty.

Jestli Vás zaujala možnost lisování oleje, tak si o těchto ručních lisech značky Piteba můžete více dočíst na internetové stránce www.lisnaolej.cz ! Na téhle stránce si budete moci tyto lisy také pohodlně online zakoupit. Cena těchto lisů je fixní, v konečném součtu se však tato investice vyplatí, protože nebudete muset zakupovat výrobky jako olej nebo pasty v obchodech, budete si je moci vyrobit sami! Zdroj obrázku: http://www.cistamedicina.cz/user/shop/big/65%282%29.jpg

Publikováno: 13. 06. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Vybíralová