Repase brzdových třmenů aneb proč se vyplatí pečovat o brzdy?

Řada profesionálních závodních jezdců a odborných novinářů často potvrzuje, že brzdy jsou možná tou vůbec nejdůležitější součástí jakéhokoliv vozidla z hlediska bezpečnosti.

I když není oprava brzdových třmenů finančně nijak náročná, přesto většina lidí raději přemýšlí nad zakoupením nové součástky. V otázce životnosti dosahují repasované i nové třmeny stejných hodnot, ale pro repasi pochopitelně hraje nižší cena. Kromě toho specializovaná firma nabízí dvouletou záruku na repase brzdových třmenů. Jakmile v této lhůtě zaznamenáte jakékoliv problémy, neváhejte firmu provádějící opravy kontaktovat. Zkušení mechanici závadu odstraní a vy můžete pokračovat v bezpečné jízdě.

Oprava kotoučových brzd je mnohem levnější než pořízení kompletně nové součástky. Opravou, popřípadě repasí ušetříte až dvě třetiny nákladů, což rozhodně není zanedbatelné množství finančních prostředků. Konkrétní cena za opravený brzdový třmen se liší v závislosti na konkrétním typu a značce brzdového třmenu. Například třmen od společnosti Haldex je specializovaná firma schopná repasovat za necelých 6 tisíc korun českých.

Péči o brzdy rozhodně nepodceňujte. Jsou nedílnou součástí bezpečnosti vozidla a v okamžiku krizové situace musíte mít stoprocentní jistotu, že brzdy zafungují a zachrání vám život.

Publikováno: 08. 02. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vybíralová