Za autovrak i 10 000 Kč. Ekologická likvidace vozidel se vyplatí

Zbavte se starého auta, které nepotřebujete – ekonomicky a ekologicky. Ta druhá podmínka je dokonce daná zákonem. Jak na to? Z automobilu máme radost, dokud jezdí, a je bezporuchový. Stárne však jako vše ostatní kolem nás, takže nakonec doslouží a nezbude než automobil nechat zlikvidovat. Obvykle se každý snaží ještě využít poslední možnost a auto prodat. Vždyť na součástky se hodí v podstatě každé. Snaha vydělat se však může ukázat být prodělečnou. Čas, jenž prodeji věnujeme, bývá enormní. Prodej svépomocí může narážet i na naši zákonnou povinnost držet na prodané věci záruku. Částka, kterou prodejem vyděláme, tak rozhodně není jistou. Musíme počítat s možnou reklamací ze strany kupujícího. Neexistuje výmluva, že věc kupujeme „tak, jak je“. Na reklamaci má kupující právo. Řada lidí se proto rozhodne dát auto raději do šrotu. To nakonec nemusí být tak špatný nápad. Jenomže je dobré si promyslet, jak na to. Předně je nutné auto zlikvidovat ekologicky. I tohle nám nařizuje zákon. Nestojí to však něco? A jak třeba nepojízdné auto odvézt k likvidaci?

Likvidace vozidla na klíč a s finančním bonusem

Zbavte se všech těchto problémů a využijte službu, kterou je ekologická likvidace vozidel. Firma z Raspenavy se specializuje na likvidaci vozidel ve městech Liberec, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Semily, Hrádek nad Nisou, Tanvald, Frýdlant a Turnov. Každé auto je ekologicky zlikvidováno, a ještě za něj klient dostane zaplaceno až 10 000 Kč. Automobil si též firma zdarma odveze až do vzdálenosti 100 km.

Kolik přesně dostanete za vozidlo?

Cena za vůz je závislá na řadě faktorů. Odvíjí se od stavu vozidla, jeho roku výroby i značky. Předně se kouká na další využitelnost náhradních dílů ve vozidle. Bližší informace o ceně za konkrétní vozidlo lze získat ve firmě po telefonu. Vždy tak víte, do čeho jdete.

Dokončete likvidaci svého vozidla správně

Zbavit se vozidla nestačí. Správná likvidace vozidel má svá pravidla. Od služby Zlikvidujauto.cz dostanete potvrzení o ekologické likvidaci a firma tyto údaje odešle rovněž na server Ministerstva životního prostředí MAISOH – modul autovraky. Díky tomu lze na příslušném oboru dopravy požádat o vyřazení vozidla z registru vozidel. Automobil je pak nutné odhlásit taktéž ze zákonného pojištění.

Publikováno: 23. 12. 2022

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vybíralová