Před létem to chce nejen změnu šatníku. Vyměňte i dekorace

máme za sebou několik letních dnů. Doufejme, že to letošní léto nás zahřeje i zvlaží, protože není nic krásnějšího než letní deštík. Je čas se však na léto připravit. Nejen svým šatníkem, do kterého už určitě vybíráte šaty a sandály. Změnu potřebuje i naše bydlení, ať již jde o textil či módní doplňky.

Vyměňte bytový textil za letní

Fascinuje vás nabídka krásných vzorovaných látek, avšak nevíte, co s nimi? Využijte je pro bytový textil. Nakupte si letní látky, galanterie vám nabídne potřebné potřeby na šití, včetně různých stužek či krajek, a ušijte si ubrusy, polštářky, dokonce závěsy. Pro tyto ruční práce nemusíte být nijak zručnou krejčovou. Zvládne to i začátečník. Váš byt se za pár korun vyletní a promění do stylu, který si vyberete. Kdo rád maluje, může pak podobné i stejné vzory namalovat i na bílý porcelán. Kupte si barvy a fixy na porcelán a malujte. Výsledek bude dokonalý. TIP: Letní látky, galanterii i různé dekorace vám nabídne e-shop Mikaton.cz.

Nezapomeňte vyletnit textil v ložnici

Určitě neváhejte se změnou textilu v ložnici. Povlečení nás v teplých dnech už nemá hřát, ale spíše chladit. Vyberte si hladké bavlněné povlečení a jersey prostěradla. Chladivý efekt umí navodit i tzv. studené barvy, třeba modrá. Nebo naopak, vsaďte na výraznou letní barevnost. Stejně tak změňte povlečení v dětských pokojících.

Nezapomeňte na letní dekorace

Léto dělají i dekorace. Velikonoční králíčky a kuřátka zabalte do krabice, ale nečekejte až do Halloweenu, než vytáhnete opět další ozdoby. Léto nabízí mnoho možností k dekorování. Dávejte si do vázy aktuálně kvetoucí květiny, ale pořiďte si i různé dekorace připomínající moře, české rybníky, ptáčky či ovoce. Možností, jak v létě dekorovat byt, je nesčetně. A nezapomeňte ani na děti. Pořiďte jim letní hračky. Ty, které se hodí k létu designem i funkcí. Dopřejte jim pobyt venku. K tomu je budou motivovat venkovní hračky.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová