Vyrážíme do hor: Kam a co vzít s sebou?

Pobyty na horách mají své kouzlo. Hory jsou skvělé tím, že nám dopřávají čerstvý vzduch a neobyčejné scenérie, které lahodí oku a tak i duši. Jestliže si potřebujete odpočinout a válení se u moře není nic pro vás, nebo chcete strávit třeba jen romantický výlet se svou drahou polovičkou, vyrazte právě na hory. Nabízíme několik tipů, kam vyrazit, představíme základní výbavu správného návštěvníka hor a jak bonus pro vás máme i tip na místo, kde koupit výhodné pobyty na horách.

Na horách je krásně téměř všude

Pokud se rozmýšlíte kam, nemusíte příliš dumat. Všechny české hory nabízí krásnou přírodu protkanou cyklostezkami i trasami pro pěší. Nejpopulárnější jsou Krkonoše a Šumava. Velmi krásně je ale také v Jizerských horách, v Jeseníkách a zážitkem je jistě i návštěva Lužických hor s národním parkem České Švýcarsko. Doporučujeme i návštěvu hor na Slovensku. Nejvíce turistů každoročně míří do Tater, pozornosti se těší i menší pohoří jako Malá Fatra a další. Opět je možností více a je jen na vás, pro kterou se rozhodnete.

Za výhodnější ceny a bez starostí

Váš výběr místa dovolené na horách by mohla ovlivnit speciální nabídka na pobyty na horách, se kterou přichází slevový portál NewGo.cz. Aktuálně je v nabídce hned několik pobytů v českých i slovenských horách za ceny, které velmi mile potěší. Jsou tu i takové lahůdky jako je pobyt v Jeseníkách pro dva na celý víkend včetně polopenze a několika dalších výhod za méně než 2 000 Kč. Čekají tu i pobyty na horách s wellness procedurami či romanticky laděné. Dejte si ale pozor, nabídky jsou časově omezeny.

Na co nezapomenout?

Hory jsou krásné, ale současně i velmi zrádné, a to hlavně co se týče počasí. Během jedné minuty se parný den přemění v bouřku s krupobitím a teplota klesne třeba i o polovinu. Je zde i zvýšené riziko úrazu, protože horské cesty často nejsou zpevněné. Na výlet do hor je proto nutné se dobře připravit. Do vaší výbavy musí patřit kvalitní (lépe kotníčková obuv), nepromokavé oblečení a vždy byste u sebe měli mít i oblečení náhradní.

Publikováno: 26. 06. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Jachym Krušnohorský