Tipy, jak zlepšit erekci

Zatímco některé případy erektilní dysfunkce jsou ukazatelem vážnějších onemocněné, jako je například cukrovka, existují také případy, kdy lze erektilní dysfunkci léčit snadno - změnou životního stylu. Pokud problém přetrvává, je přesto nejlepší ihned navštívit lékaře, který vám poskytne správnou radu, diagnostiku nebo léčbu. Následující tipy, jak zlepšit erekci, však prokazatelně přispívají k pevnější erekci u většiny mužů. Pokud nezlepší vaši sexuální aktivitu, mohou vám přinejmenším pomoci zůstat zdraví. Vaše tělo tedy vítězí bez ohledu na výsledky.

Změňte svůj jídelníček

Měli byste začít změnou životního stylu. Pokud jste zvyklí jíst potraviny bohaté na nasycené tuky a sodík, tedy především průmyslově zpracované potraviny, přejděte na stravu, která má na erekci pozitivní vliv.

Dobrou volbou je například středomořská strava. Skládá se z ořechů, celozrnných obilovin, luštěnin, ovoce, zeleniny a olivového oleje. Při této dietě jíte střídmé množství ryb a příležitostně pijete červené víno. A naopak bude zapotřebí, abyste jedli méně masa a mléčných výrobků.

Začněte se více hýbat

Nejen přírodní tabletky na potenci, ale také fyzická aktivita vám může pomoci pro dosažení tvrdší erekce. Zlepšuje průtok krve do údu a dodává dostatečný krevní tlak do celého těla. Pravidelné cvičení může váš sexuální život změnit od základů, a navíc vám prospěje i v jiných směrech.

Pijte méně alkoholu

Alkoholické nápoje mohou mít na vaší erekci velmi negativní vliv. Pokud se váš sexuální život zhoršuje, měli byste okamžitě snížit konzumaci alkoholu. Přinejmenším byste se měli zamyslet, zda příliš nepijete bezprostředně před pohlavním stykem – mohlo by to mít zásadní vliv na vaši sexuální výkonnost.

Přestaňte kouřit, zlepší se vám průtok krve

Je známo, že kouření způsobuje erektilní dysfunkci, protože poškozuje srdce a cévy. A jakmile začne trpět vaše srdce, cévy začnou omezovat průtok krve.

Pokud přestanete kouřit, zaznamenáte výrazné zlepšení svého sexuálního zdraví.

Spěte déle

Poruchy spánku mohou mít vliv na sexuální dysfunkci. Pokud spíte méně, vaše hladina testosteronu dostává zabrat, což má vliv na vaší erekci.

Pokud máte problémy se spánkem, vyhledejte odborníka a poraďte se s ním, jak můžete hladinu testosteronu opět zvýšit.

Publikováno: 24. 06. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Vybíralová