Se sněhovou frézou Honda zvládnete odklidit sněhovou nadílku raz dva

Se sněhovou frézou zvládne odklízení sněhu i méně zdatný člověk a ušetří se spousta času. Není divu, že dnes už tyto stroje nejsou jen pro profesionální použití, ale stále častěji si je pořizují majitelé rodinných domů nebo firemních objektů. A nemusíte bydlet zrovna na horách, abyste tohoto pomocníka využili!

Podle čeho frézu na sníh vybírat

Dobře zvolená fréza na sníh šetří vaše ruce a záda, jelikož téměř sama zvládne odházet sníh z příjezdové cesty, chodníku, parkovacího místa, zkrátka odkudkoliv zrovna potřebujete. Možná ale netušíte, podle čeho motorovou frézu vybrat a jaké parametry by měla splňovat pro vaše účely. Špičkovým výrobcem sněžných fréz je Honda. Výběr je třeba uzpůsobit nadmořské výšce, ve které bydlíte, a tomu, jaká zde bývá sněhová nadílka. Zanedbatelný rozhodně není ani terén a povrch, na kterém budete pracovat.

Hobby kolové frézy do nenáročných podmínek

Do oblastí s nepříliš štědrou sněhovou nadílkou budou stačit stroje z kategorie hobby kolové frézy. Kolový podvozek zvládne hravě nenáročný terén a nepříliš vysokou sněhovou pokrývku. Pokud nasněží do 20 cm, nebude žádný problém. Pořizovací cena těchto nejlevnějších modelů Honda je rozumná, přitom jsou ale ve špičkové kvalitě a se zárukou 5 let.

Menší pásové frézy

Do náročnějších podmínek jsou určeny malé pásové frézy, které si poradí s vyšší sněhovou pokrývkou do 50 cm nebo zmrzlým sněhem. Díky pásovému podvozku se nemusíme tolik ohlížet na terén a tyto stroje toho zvládnou poměrně dost. Hodí se nejen pro hobby použití okolo rodinného domu, ale už i pro využití profesionální. Vybaveny jsou čtyřtaktními motory Honda, dvoustupňovou převodovkou se zpátečkou, jsou lehké, skladné a kompaktní.

Profi frézy do horských oblastí

Do náročných podmínek a pro profesionální využití se hodí větší pásové profi frézy, se kterými se rychle odklidí sníh i z náročného terénu. Na horách bývají nezbytností. Určeny jsou rovněž pro pokrývky ve výšce okolo 50 cm, ale mají rychlejší odhoz sněhu. Těšit se můžete na spolehlivý studený start, skvělé přilnutí podvozku k povrchu a na výběr jsou i hybridní frézy šetřící životní prostředí.

Publikováno: 01. 10. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková