Jak správně vybrat náplň do tiskárny a ušetřit?

Opět vám došla barva v tiskárně? Jestliže ano, nemusíte nutně měnit celou tiskárnu (byť jsou pořizovací ceny velmi nízko) - stačí si pořídit novou náplň. Pokud výměnu podstupujete poprvé, rozhodně se vám budou hodit praktické informace o tom, jak postupovat. V prvé řadě si ověřte typ vaší tiskárny. Ten je napsaný buď na ní samotné, nebo v manuálu či ve faktuře. Podle toho poznáte, zda kupovat cartridge – tedy náplně inkoustové, nebo kupovat tonery – náplně do tiskáren laserových. Máte v tom jasno? Pak můžete hledat konkrétní typ náplně.

Originální, nebo neoriginální?

Jakmile si ujasníte, pro kterou tiskárnu náplň hledáte, můžete se pustit do hledání. V souvislosti s tonery a cartridgemi se setkáte s označeními originální a neoriginální. Co si pod tím představit? Ty originální vyrábí přímo výrobce tiskárny. Jsou opatřeny logem výrobce a mnohdy i různými certifikáty kvality a kompatibility. Naproti tomu neoriginální neboli alternativní náplně do tiskáren pochází z produkce jiných výrobců. Přesto jsou s tiskárnami kompatibilní a kvalita tisku bývá stejná. A rozdíl? V případě kvalitních náplní je pouze v ceně. Dobrým příkladem jsou tyto kvalitní cartridge Lexmark – oproti originálním náplním jsou k mání doslova za hubičku.

Potřebujete tisknout "ASAP"?

Dnes už není problém nakoupit náplně do tiskárny online. Kromě dostupnosti by vás však měla zajímat také rychlost dodání. Pokud barva dojde, pravděpodobně nechcete čekat týden na její dodání. Ideální je, pokud je zboží odesláno ihned. V tomto směru vám bude vyhovovat nákup u specialisty Toner Depot, v jehož nabídce najdete jak originální, tak kompatibilní náplně do tiskáren. Na tonerdepot.cz najdete levné tonery Brother, Canon, Dell, Epson, HP, IBM, OKI, Panasonic, Philips a v neposlední řadě také náplně značek Sharp, Toshiba a Xerox.

Publikováno: 24. 09. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Alena Vybíralová