Rozkládací postel šetří místo

Máte malý byt? Potřebujete někam uložit časté návštěvy? Tyhle a podobné situace vám pomohou vyřešit moderní rozkládací lůžka, která mají hned několik předností: manipulace s nimi je snadná a spaní na nich pohodlné.
Top Postele
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]> Zapomeňte na staré rozkládací postele, s nimiž jeden člověk skoro nehnul a na nichž se přitom nikdo pořádně nevyspal. Jejich moderní nástupci jsou jiní. A to nejen v noci, protože i ve dne dokáží posloužit jako plnohodnotný kus nábytku. Rozhodně se nemusíte bát, že by působily jako provizorium. Pokud zrovna neslouží ke spaní, dají se ve složeném stavu použít na sezení i ležení, v rozloženém stavu pak postele nabízejí kvalitní lehací plochu dvojlůžka. Hodí se jak na přiležitostné spaní třeba pro návštěvy, tak i na trvalé spaní – záleží, jak kvalitní matrací lůžko vybavíte. Na skutečně příležitostné spaní nejspíše vyhoví i obyčejná matrace, ale jestli vám na spánku vašich hostů záleží, raději na nich zbytečně nešetřete. Nakonec se může dobrá matrace na skládací posteli hodit i vám, když budete například na čas potřebovat spát jinde kvůli narození malého plačícího dítěte a podobně.

Povedený tandem

Skloubit do jednoho výrobku požadavky na kvalitní sedací a zároveň i lehací funkci není úplně jednoduché, ale dají se koupit i hotové výrobky, u nichž se to výrobcům podařilo. Jde například o skládací postele s označením „tandem z nabídky JMP Studia zdravého spaní. Postele tandem můžete koupit v provedení lamino, a to v několika barevných dezénech, pro náročnější pak jsou k mání i v celomasivním provedení. Důležité je, že ve složeném stavu nabízejí příjemné sezení se sešikmeným opěrákem a po rozložení vznikne dvojlůžko s klasickou lehací plochou 180 x 200 cm, na které se pohodlně vyspí dva dospělí lidé. Lůžko lze vybavit jak jednodušší matrací, tak i matrací vysoce kvalitní, která splňuje nároky na zdravý spánek – takovou, která zajišťuje správnou anatomickou podpěru i hygienu lůžka tím, že je dostatečně prodyšná. Matrace může mít i kombinovaný potah – ze strany, kde se sedí, je čalounění, z druhé strany pak látka příjemná látka pro spánek.

Do dětského pokoje i na chalupu

A pro koho se takové to skládací lůžko hodí? Využití najde v malém bytě, kde skloubení sedacího a spacího nabytku do jednoho je z prostorných důvodů nutnost. Uplatnění rozhodně může mít v dětském pokoji, kde může kdykoli přespat kamarád. Využijete ji v pokoji pro hosty, kde můžete nabídnout kvalitní lůžko pro jednoho nebo dva hosty a když zrovna nikdo na návštěvě není, můžete místnost využít jako pracovnu a postel jako sedačku pro chvíle odpočinku. Nebo třeba na chatě i chalupě, kde na ní přes den můžete sedět i lenošit a v noci spát. Lůžko tandem je navíc vybaveno praktickými zásuvkami, kde můžete uschovat například lůžkoviny.
Top Postele
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]> // _ // ]]>

Publikováno: 22. 10. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: rozkládací postel