Rezivo je vhodným druhom dreva pre stolárov

Ako sa vraví, tak remeslo zlaté dno a to rozhodne platí aj pri stolároch. Tí totiž nesú odkaz minulých generácií a neustále sa aj dnes s láskou venujú výrobe stolov, či iných druhov nábytku. Pokiaľ sa aj vy rekreačne či profesionálne venujete tomuto krásnemu remeslu, tak vás možno budú zaujímať tipy a rady pre výber správneho dreva pre stolárčinu. Práve tieto cenné rady vám prinášame v nasledujúcich riadkoch, v ktorých sa budeme rozprávať o stolárskom rezive.

Stolárske rezivo má skutočne rôznorodé využitie – dá sa využiť aj pri stavbách chatiek či altánkov vyrobených z dreva. Patria sem najrôznejšie druhy dreva – napríklad klasické dubové či bukové drevo, dosky, guľatiny, hranoly, či trebárs aj škárovky. Práve tie sú vskutku zaujímavé – tzv. škárovka rezivo sa totiž dá využiť skutočne rôznorodo, napríklad aj na drevené zábradlia pri schodoch. Zaujímavé sú aj alternatívne druhy dreva, pochádzajúce z exotickejších krajín, ako drevo hevea, ktoré je výkonné a pritom o polovicu lacnejšie než klasické dubové drevo. Hevea drevo predstavuje typ dreva, ktorý má predpoklady v budúcnosti zaujať čelnú priečku v rámci všeobecnej obľúbenosti.

Mnohých stolárov určite zaujíma aj ekonomická stránka nákupu a jeho výhodnosť. Cena dreva sa značne odvíja aj od vonkajších činiteľov a takisto od dopytu po produktoch, vyrobených z tohto materiálu. Pri porovnaní s ostatnými druhmi materiálov však naďalej vychádza mimoriadne cenovo výhodne, veď cena dosky, cena drevenej dosky či spomínaná cena reziva skutočne nie je príliš vysoká. Predaj reziva ako vhodného materiálu pre stolárov sa v súčasnosti presunul aj na internet, kde výrobcovia ponúkajú kvalitné drevo za výhodné ceny. Preto neváhajte ani vy, a ušetrite svoje finančné náklady, že využijete internetový predaj dosiek, ponúkaných za mimoriadne výhodných podmienok. Viac informácii o dreve a jeho nákupe nájdete aj na stránke www.heveawood.sk !

 

Publikováno: 15. 08. 2013

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová