Jak na krásnou zahradu?

S příchodem jara je opět potřeba vzít situaci do vlastních rukou a pustit se do péče o vaši zahradu. Někdy je to radost a někdy zase starost. Ovšem aby byla takové péče hlavně radostí, je potřeba, aby práce hezky šla od ruky. Proto je při práci na zahradě důležitý výběr pomocníků, kteří jsou praktičtí, lehcí, mobilní, a hlavně pracují efektivně. Jak bude zahrada vypadat, už je jen na vás.

Velká zahrada si žádá velkou sekačku

Podle velikosti pozemku si vyberte vhodný model sekačky. My vám můžeme doporučit bateriovou sekačku Kärcher LMO 36-40 Battery (doporučená cena 9690 Kč bez baterie a 14 290 Kč v setu s 36 V baterií) s pracovní šířkou 40 cm. Díky bateriovému pohonu nemusíte sledovat, jestli si náhodou nepřeseknete přívodní kabel, ani čichat výpary z benzinového motoru. Je snadno ovladatelná a lze nastavit na 5 různých výšek sečení. Pokud si na trávníku často hrají děti nebo domácí mazlíčci, použijete sběrný koš. Alespoň jednou za čas ale použijte i nastavení na funkci mulčování, které poslouží jako přírodní hnojivo.

Zkrášlete i hůře dostupná místa a kouty

Na nedostupná místa, kam se sekačka nedostane, vezměte lehkou akumulátorovou strunovou sekačku Kärcher LTR 18-30 Battery (doporučená cena 2 390 Kč bez baterie a 4 190 Kč v setu s 18 V baterií). Má záběr 30 cm a nemusíte se trápit s posouváním žací struny, protože se sama automaticky posune při každém zapnutí. Můžete s ní začistit kraje záhonů, okolí stromů a díky nastavitelnému úhlu sklonu hlavy snadno posekáte trávu třeba pod lavičkou.

Malý pomocník na veliké změny

Pro ještě přesnější práci při zastřihávání úzkých travnatých pásů nebo těžko dostupných okrajů cestiček a záhonů, ale také pro dokonalé tvarování keřů nebo zastřihávání bylinek vezměte do ruky akumulátorové nůžky Kärcher GSH 18-20 Battery (doporučená cena 2 590 Kč bez 18 V baterie). Můžete je použít jako nůžky na trávu nebo díky šroubovacímu systému lehce vyměnit nástavec za nůžky na keře (délka 20 cm) a zastřihnout nebo vytvarovat okrasné keře, které váš pozemek zdobí nebo i chrání před zraky kolemjdoucích.

Budoucnost zahradní techniky je v bateriích

Kärcher vyvinul nový bateriový program, který umožňuje flexibilně využívat různé zahradní pomocníky s jedním kompatibilním bateriovým zdrojem v dané napěťové třídě - 18 V nebo 36 V. Baterie jsou vybaveny LCD displejem s technologií reálného času „Real Time Technology“, který po připojení do konkrétního stroje ukazuje zbývající dobu chodu v minutách. To znamená, že ihned při práci vidíte, kolik času máte do konce, než budete muset baterii nabít. Baterie se prodávají v akčních sadách tzv. Starter Kit s rychlonabíječkou. www.karcher.cz/zahradni-technika

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Alena Vybíralová