Kvalitní programy mohou být za super ceny

Koupě super počítače vám ještě nezajistí, že s ním budete spokojeni. Abyste plně ocenili jeho schopnosti, budete si muset pořídit mimo jiné také vhodný software. Ten však často stojí i více než leckterý hardware. Existuje samozřejmě cesta, jak z toho ven.

Proč jsou programy tak levné

Naprostá většina programů, jež se na počítačích standardně využívají, mají mimo jiné i nějakou bezplatnou formu. Té obvykle chybí celá řada funkcí, což ale nemusí být vyloženě na obtíž. Mnoho běžných uživatelů s tím nemá problém a absentující možnosti obvykle vůbec nemusí chtít využívat. Pokud však naopak budete chtít daný program používat v jeho plném rozsahu, nezbyde vám nic jiného než si ho zakoupit. V současnosti nejde zase o tak zásadní problém, jelikož i jindy velmi drahý software je možné pořídit za daleko menší peníz, než je běžné. Jedná se totiž o překoupené licence, jež pocházejí z vyřazených korporátních počítačů. Licence tedy nikdo nepoužívá, avšak platné stále jsou. A díky tomu jsou levnější. Jedná se o zcela legální záležitost, tedy když nakupujete u důvěryhodných prodejců typu ProLicence, kteří klíče zasílají obvykle do deseti minut po dokončení objednávky společně i s daňovým dokladem. Pomocí klíče pak snadno během pár vteřin aktivujete vybraný software.

Co všechno se dá takto nakoupit?

Mnoho lidí takto nakupuje například antivirové programy. Ty jsou dnes vzhledem k čím dál vyšší sofistikovanosti virů velmi užitečné, avšak ve free verzi nenabízejí takovou míru ochrany jako po aktivaci. Velmi poptávaný je rovněž office pro studenty, ve kterém je možné nejen psát sáhodlouhé texty, ale rovněž pracovat i s tabulkami. I když se jedná pro verzi určenou hlavně studujícím lidem, většinou je možné ji používat i v malé firmě, třeba pro účetnictví. Důležité je, že normálně stojí hodně přes tisícovku, zatímco v rámci druhotné licence jen pár stovek.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová