Proč nosit roušku?

Moje rouška ochrání tebe, tvoje rouška ochrání mě – heslo, které za poslední měsíce takřka zlidovělo. Přesto mnoho lidí stále tápe, zda jsou roušky skutečně efektivní ochranou před koronavirovou nákazou a zdráhají se je nosit. V tomto článku vám prozradíme vše podstatné a přidáme tip na stylové roušky, díky kterým pro vás bude nošení mnohem příjemnější.
Roušky jsou momentálně povinné, při čemž povinnost se mění na základě protiepidemického systému PES – pokud si nejste jistí, kde všude ji nosit, sledujte stránky ministerstva zdravotnictví.

Proč tedy nosit roušku?

Důvodem nošení roušek je minimalizace rizika přenosu onemocnění COVID-19, který se momentálně vyskytuje prakticky na celém světě. Koronavirus se u většiny lidí projevuje tzv. bezpříznakově, případně velmi lehký průběh. K obvyklým potížím patří ztráta čichu, rýma, nachlazení, k méně příjemným pak bolesti kloubů apod. Obtíže obvykle trvají 1-5 dní, poté odezní. Naprostá většina lidí koronavirus přečká v domácích podmínkách, aniž by byla vyžadována hospitalizace, u osob spadajících do rizikové skupiny však hrozí mnohem závažnější průběh, který vyžaduje pobyt na jednotce intenzivní péče. Což je důvod, proč roušku nosit i v případě, že vám závažné komplikace nehrozí – smyslem opatření je zabránit šíření nákazy a ochránit rizikovou skupinu.

Když roušku, tak stylově

V úvodu jsme zmínili, že roušku lze nosit i s úsměvem na rtech – byť pod ní úsměv nikdo neuvidí. Pokud si potrpíte na jedinečné módní doplňky, koukněte se na luxusní pánské a dámské roušky v nabídce Rouškoshopu. Na rouskoshop.cz seženete designově vyladěné kousky z potištěného polyesteru s vnitřní textilií s aktivním stříbrem zabraňujícím množení mikroorganismů. Tyto roušky vyrobené v české profi dílně nejsou jen stylové a efektivní – při nošení jsou velmi příjemné na obličej.

Publikováno: 01. 12. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Alena Vybíralová