Problémy s vyčištěním sedačky? Nechte to na odbornících

Jak je to dávno, kdy jste si pořídili novou sedací soupravu? Pokud vypadá, že je mnohem starší než ve skutečnosti, zřejmě jste jen podcenili průběžnou údržbu. Naštěstí není nic ztraceno, protože téměř každý materiál lze vyčistit tak, aby vypadal jako nový. Na internetu najdete nespočet tipů, návodů a babských rad. A když selžou nebo jen na čištění sedačky nemáte čas? Obraťte se ba profesionály z firmy Remiáš Global Services. Remiáš Global Services zajišťuje komplexní úklidové, čistící a hygienické služby v celé ČR s důrazem na Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Zlín a Uherské Hradiště. Nedílnou součástí služeb je také čištění sedacích souprav Brno.

Jak čistí sedačky profesionálové?

Kvalifikovaný pracovník nejprve předčistí nejznečištěnější místa speciálním čistícím prostředkem a nechá působit aktivní látky, které uvolní nečistoty. Další čištění je mnohem efektivnější i díky lehkému předkartáčování. Následuje čištění celé sedací soupravy profi extrakčním strojem s výkonnými čerpadly. Podstatou extrakce je vstřikování čistícího média a jeho odsátí i s veškerými nečistotami, roztoči a zápachy.

V čem je čištění sedací soupravy jiné než čištění koberce?

Je třeba si uvědomit, že na čalounění sedačky ulpívají i jiné nečistoty než na koberci. Materiál přichází do styku s vlasovým mazem, potem a dalšími specifickými nečistotami. Další zásadní rozdíl spočívá v odlišné struktuře materiálů jako je bavlna, viskóza a len. Čištění 1 – 3 mm silné látky vyžaduje jiný přístup než podstatně delší vlákna koberců. Na základě výše uvedených důvodů je zřejmě, že čištění sedaček Brno musí probíhat za pomocí speciálních čistících prostředků vyvinutých s ohledem na charakter čalounění. Ke klíčovým vlastnostem patří také PH, ale tím se zabývat nemusíte – odborníci z firmy Remiáš Global Services vědí, co na sedací soupravy platí. Více se dozvíte na www.uklid-remias.cz.

Publikováno: 18. 10. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková