Pro (ne-)zkušené maminky

Role maminky se nedá nijak předem naučit. Neexistují na to žádné školy, „matka příroda“ ale nějak zařídila, že projdou rodičky hormonální bouří, mají vrozený cit a intuici, které jim pomáhají s péčí o malého bezbranného tvorečka. Současně přitom platí, že žádný učenec z nebe nespadl, a tak se spousta maminek učí metodou „pokus, omyl“. V první řadě je nutné si říct, že každé dítě miluje svou matku takovou, jaká je. Přesto se ženy snaží být tou nejlepší maminkou pod sluncem a v poslední době se dokonce ve svých snahách a píli veřejně srovnávají. Aby si ve svých metodách péče fyzicky ulevily, používají nejrůznější dostupné baby doplňky. Ať už jde o houpačky, sedačky, košíčky nebo nosítka pro děti.

Proč využít nosítko?

Moderní maminky dobře ví, jaké technické vymoženosti kdy použít a že jim výrazně ušetří práci. Dětské nosítko má všestranné použití. Velmi dobře se osvědčí na cestách v exteriérech, při nákupech, při jednání s úřady, u lékaře, ale i doma při zcela běžných činnostech. Dítě v poloze na hrudi matky cítí teplo jejího těla a tlukot jejího srdce, což má za následek, že je maximálně klidné a s minimálními fyziologickými obtížemi. Ergonomické nošení zaručí správný vývoj páteře i kyčlí, je odpovědné za mizivé obtíže s trávením, jako jsou dětské koliky, alias prdíky, a nošení pomáhá i v případě respiračních obtíží nebo bolení zubů. Hlava ve vertikální poloze je hodnocena jako plus.

Jak dítě umístit?

Méně zkušeným maminkám je ale nutné poradit způsob úvazu dítěte, aby splňovalo ergonomické požadavky. V první řadě je nutné dbát na podseknutí zadečku, aby mělo dítě zakulacená zádíčka do tvaru písmena C. Druhým velmi důležitým aspektem je poloha nožiček, kdy kolínka musí být výše než zadeček. Poloha nožiček do M je ideální pro vývoj kyčlí, ty jsou ve správné poloze, tak akorát přitlačeny do kyčelních jamek, aby se mohly správně vyvíjet. Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Alena Vybíralová