Bydlení

Posuvné dveře šetří místo a vypadají skvěle

Čeká vás rekonstrukce bytového jádra a přemýšlíte nad tím, jak ze stísněných prostor dostat „co nejvíce“? V tom případě vám přijde vhod následující tip. Pokud vás trápí nedostatek místa před koupelnou, zvažte výměnu stávajících dveří za posuvné. Prozradíme vám, v čem jsou lepší a kde se po nich poohlédnout.

Jak vypadají ideální dveře do koupelny a WC v menším bytě? Musí být esteticky na úrovni a nezabrat příliš mnoho místa při otevírání. Tyto vlastnosti samozřejmě oceníte také v případě interiérových dveří v ostatních místnostech. Zůstaňme však u koupelnového jádra, protože právě zde nachází posuvné dveře uplatnění nejčastěji. Jsou elegantní, praktické a perfektně splývají se vstupním prostorem. A vyberete-li si kvalitní systém, oceníte dobrou zvukovou a tepelnou izolaci. Tím hlavním důvodem je ovšem skutečnost, že se otevírají podélně a nezabírají žádný prostor před jádrem.

Posuvné dveře do bytu vyrábí česká firma ORSABAC. Modelová řada Kevin se hodí nejen do bytového jádra a vyřeší vaše problémy s nepříliš komfortní manipulací křídlovými dveřmi. K dalším výhodám patří snadná manipulace a minimální údržba. Za pozornost stojí také nenáročná technická příprava. Montáž posuvných dveří se obejde bez bourání a nezabere příliš mnoho času. Stačí odstranit původní panty, namontovat kolejnice a zavěsit dveře.

Pro posuvné dveře je typická odolnost vůči vyšší vlhkosti vzduchu, a proto se často používají v nemocnicích, domovech pro seniory a na dalších místech, kde je vyžadována vysoká úroveň hygieny.

Společnost ORSABAC vyrábí posuvné dveře do bytu s volitelnou výplní (plná deska, sklo, zrcadlo…) a s různými praktickými doplňky (oboustranné madlo, větrací mřížka…). Další informace a možnost objednávky najdete na posuvnedverekjadru.cz. A pozor – nedílnou součástí nabídky jsou také posuvné stěny.

Leave a Comment