Plány malého kuchyňského desingu

Kuchyň je často ústředním bodem každého domu, stejně jako místo pro vaření a jídlo je často místem setkání, kde se celá rodina sejde. Proto je důležité mít kuchyň, která je funkční a příjemná. Pokud jste si mysleli, že by to bylo příliš obtížné navrhnout si vlastní kuchyň, tak existuje mnoho různých plánů kuchyní a několik tipů, které Vám pomůžou k inspiraci.  

Malé kuchyně

Pokud máte malý prostor pro kuchyň může se to na první pohled zdát velmi obtížné, pokud chcete navrhnout svou vlastní kuchyň podle svých osobních preferencí. Ale nezapomeňte, že funkční kuchyň nespoléhá jen na konstrukci podlahy v kuchyni, ale i na to, aby bylo v kuchyňi co nejvíce dostupného prostoru. Jednoduchá a účinná myšlenka je, aby kuchyň byla v blízkosti středu místnosti. Kuchyň automaticky vytvoří více prostoru, a nabízí i snadný přístup po celém obvodu. S trochou nápadů můžete dokonce začlenit něco jako je snídanový bar. A nezapomeňte, že se neomezujete pouze na čtverec nebo obdélník pro váší kuchyň. Existuje také mnoho kuchyňských spotřebičů v těchto dnech, které přicházejí v menších velikostech, zejména určených pro menší kuchyně. Věci jako ledničky, jsou k dispozici i v menších provedeních, které k Vám do kuchyně přímo zapadnou. A nezapomeňte na věci, jako mikrovlnné trouby, které se snadno vejdou na pracovní desky.
Top Kuchyňské linky
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]>
Také si myslím že vaše hrnce a pánve se vejdou na polici vaší kuchyně. To nejen činí přístupnější a snáze se k nim dostanete v případě potřeby, ale také drasticky snížite výši skřínového prostoru, který zabírají hodně místa. Dále můžete použít závěsné stojany, na které můžete zavěšit chňapky, vařečky a mnoho ostatních věcí, které používáte často. Tímto způsobem nemusíte mít přeplněné šuplíky a snadno najdete to co právě potebujete. Osvětlení je další důležitou součástí interiéru, když chcete navrhnout vlastní kuchyň. Při správném druhu osvětlení je možné vytvořit iluzi většího prostoru. Existuje mnoho různých typů osvětlení k dispozici, takže se už nemusíte bát světla, které bije do očí. Dále můžete použít jednoduché přepínače světel, které vám může poskytnout větší flexibilitu při různých světelných náladách. To jsou jen některé ze základních tipů pro malou moderní kuchyni. Když pujdete navrhovat vlastní kuchyň ujistěte se, že dosáhnete přesně toho, co chcete.
Top Kuchyňské linky
// <![CDATA[ document.write(''); // ]]>  

Publikováno: 22. 07. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: desing kuchyně