Pes není odpadkový koš. Postavte se ke krmení zodpovědně!

Pořídili jste si čtyřnohého mazlíčka a děláte pro něj první i poslední? S pejskem je to podobné jako s malým dítětem. Potřebuje spoustu lásky, porozumění a trpělivosti. Jenomže ani to nestačí. Alfou a omegou pevného zdraví je i důsledný výběr krmiva. V tomto nejeden milující páníček pokulhává, protože neví, co je pro psího člena rodiny vhodné a co nikoliv. Chcete-li, aby se váš pes těšil perfektní fyzické kondici, vezměte si k srdci následující tipy.

Lidská strava je pro lidi, nikoliv pro psy

Dáváte psovi zbytky od oběda? V tom případě vystavujete zvíře množství rizik. Trávící trakt zvířete není zvyklý na sůl, koření a další typické složky lidského jídla. Neobstojí ani argument, že psovi vaše jídlo moc chutná. Přestaňte mu ubližovat a dělat z něj odpadkový koš. Nic takového si nezaslouží. A není-li ve vašich časových možnostech, abyste „barfovali“ (barfování = krmení syrovou stravou), což je zřejmě nejlepší způsob krmení vůbec, sáhněte po špičkových granulích.

Jak vybrat krmivo, které psovi prospěje?

Na trhu je nespočet značek granulí a je těžké vybrat ty „správné“. Vyhněte se termicky extrudovaným krmivům, které neobsahují žádné potřebné látky a zaměřte se na pečené granule. Pečené krmivo si uchovává přírodní vitamíny, minerály a stopové prvky. Dá se vyrábět ze 100% čerstvých ingrediencí – hlavně z čerstvého masa a nikoliv z masové moučky. K nejvyhlášenějším značkám patří krmiva Magnusson, ve kterých nejsou žádné aroma stimulátory a nastřikovaný tuk. Jedinečnou technologii výroby používá jen pár firem na světě. Pečené krmivo se vyrábí v menších objemech a Magnusson produkuje jen cca 2 000 tun ročně. Za zmínku stojí také krmivo Taste of the Wild. Opět jde o špičkové granule vyráběné z čerstvých ingrediencí bez obsahu obilovin. Výrobce vychází z toho, že se psí organismus nezměnil ani za staletí domestikace. Pes je masožravec a nikoliv konzument pšenice či kukuřice. Nyní již víte, co je pro vašeho svěřence nejlepší. Jeho budoucnost je jen ve vašich rukou.

Publikováno: 18. 12. 2015

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Petra Vokurková

Tagy: čím krmit psa | krmiva magnusson | taste of the wild