4 rady pro úspěšný prodej i pronájem nemovitosti

Detail obývacího pokoje

Potřebujete prodat nebo pronajmout byt či dům, ale nevíte, jak na to a co konkrétně si musíte pohlídat? V takovém případě se vám bude hodit následující praktický článek, kde najdete hned 4 klíčové rady pro zvládnutí celého procesu s nejlepším možným výsledkem.

Obraťte se na odborníky

Prodej či pronájem nemovitosti představuje v mnoha ohledech úkol hodný odborníka s patřičnými zkušenostmi. A stejně tak jako se sami pravděpodobně nebudete pouštět do opravy elektřiny, tak i v tomhle případě se jako chytřejší a rozhodně výhodnější strategie jeví spolupráce s realitním makléřem. Velkou výhodou je totiž nejenom znalost trhu a problematiky, ale i připravená síť kontaktů a případných zájemců, což může značně urychlit celý proces prodeje či hledání slušného nájemníka.

Připravte nemovitost k prezentaci

Jakmile se s makléřem z realitní kanceláře v Karviné domluvíte na spolupráci, většinou vám rovnou řekne i to, co musíte udělat a zařídit. Zpravidla se jedná o drobné úkoly, které vám pomohou s lepší prezentací nemovitosti. Zkuste tedy opravit drobnější nedostatky a klidně se nebojte i malování.

Ujasněte si, co hledáte

V rámci prodeje či pronájmu si můžete nechat poradit i s tím, jaká jiná nemovitost by pro vás mohla být lepší. Promyslete si tedy, co je vaším cílem a za jakou jinou nemovitost chcete například vyměnit své stávající bydlení, protože i s tím vám může zkušený makléř pomoci. Stačí se podívat na Havířov reality, ať si uděláte lepší představu o tom, jak zrovna vypadá trh s nemovitostmi.

Nechte se provést celým procesem

Výhodou spolupráce se zkušeným realitním makléřem je fakt, že sami nemusíte víceméně nic řešit. Celým procesem včetně případného zařízení smluvní dokumentace a nezbytné administrativy za vás vyřeší právě realitní makléř. Jedná se o velké usnadnění, a hlavně větší jistotu, kterou oceníte nejenom vy, ale také případný kupující.

Publikováno: 24. 02. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková