Několik důvodů, proč používat plastové svačinové boxy a nosit si vlastní jídlo

Čím dál více lidí si s sebou do práce či do školy nosí oběd v krabičce, místo aby využívali jídelen a restaurací. Přemýšleli jste o tom také? Jestli vás automaticky napadá, že na to nemáte čas, zadržte. Do krabičky se dá uvařit spousta chutných, přitom rychlých receptů. Navíc si můžete navařit i na dva dny, nebo uvařit pro sebe a partnera. Pořiďte si domů svačinové boxy a nechte kolegy závidět, jaké dobrůtky si do práce nosíte. Ušetříte, budete zdravější a získáte více času!

Doma uvaříte levněji

Když si spočítáte, kolik každý měsíc ušetříte za obědy v restauracích, a částku porovnáte s tím, kolik utratíte při nákupech potravin a vaření doma, budete velmi překvapení. Pokud se takto stravujete dva, ušetřit se dají i tisíce korun měsíčně, což se v dnešní době doopravdy hodí.

Budete se stravovat střídměji a zdravěji

V restauraci je vám líto nedojíst tu obrovskou porci, kterou vám naložili. Doma si uvaříte jen tolik, kolik doopravdy sníte. Kromě toho si můžete vařit daleko zdravěji a přesně ta jídla, která vám chutnají. Každodenní vaření vás donutí naučit se nové zajímavé recepty, vylepšíte své schopnosti v kuchyni. Pokud je vaším cílem shodit pár kilo, případně prostě jen dbáte na zdravý životní styl, jinak než připravovat si pokrmy samostatně a nosit si je do práce to prostě nepůjde.

Ušetříte čas o polední pauze

Cesta do restaurace nějaký čas zabere, pak čekáte, než vám jídlo přinesou, jdete pěšky zpět. Zatímco když si jen ohřejete jídlo v krabičce, jste naobědvaní za deset či patnáct minut. Zbylý čas z pauzy můžete využít pro jiné aktivity, případně se dohodnout se zaměstnavatelem, že budete odpoledne odcházet o to dříve. Jste motivovaní vařit si do krabičky? Podívejte se třeba na ty, které prodává společnost Elasto. Koupit se dají už od jednoho kusu.

Publikováno: 27. 10. 2022

Kategorie: Gastronomie

Autor: Alena Vybíralová