Na co si dát pozor při výběru párty stanu?

Proč byste si měli pořídit party stan? Důvod je prostý – i vy si přece zasloužíte přístřeší, díky kterému budete moct trávit na zahradě mnohem více času. Máte-li nezastřešenou terasu nebo venkovní posezení, přestaňte hledat další důvody a raději se zaměřte na samotný výběr zahradního altánu. Několik praktických tipů najdete v tomto článku!

Kdo šetří, většinou neušetří

Party stany jsou cenově dostupné, ale přesto není od věci, když se po nich poohlédnete u specializovaného prodejce. I ten vám totiž nabídne party stany levně, ale v mnohem vyšší kvalitě než většina hobby marketů. Za zmínku stojí také větší nabídka a odborné poradenství. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám ochotně doporučí ideální model a zodpoví vám veškeré dotazy, které se daného zboží týkají. Raději si připlaťte pár korun navíc za kvalitní party stan, jehož životnost neskončí po první sezóně.

Jak vypadá ideální zahradní altán?

K základním parametrům, u kterých byste měli zbystřit, patří rozměry, typ konstrukce a kvalita materiálu. Co se týče rozměrů, vyberte si párty stan odpovídající vašim potřebám. Ujasněte si, kolik lidí se na vaší zahradě běžně pohybuje – je naprosto zbytečné, pořizovat stan 6 x 6 m pro tři osoby. Pro šestičlennou rodinu je naopak malý stan o rozměrech 3 x 3 m. Párty stany se vyrábí jako trubkové a nůžkové. Rozdíl spočívá v ceně (nůžková konstrukce je o něco dražší) a rychlosti montáže (stavba trubkového stanu je časově náročnější). Zda bude váš párty stan spolehlivý, záleží na použitých materiálech. Vyžadujte plášť z nepromokavé textilie a kvalitní konstrukci. Velmi praktické jsou snímatelné bočnice. Ochrání vás před bočním větrem či deštěm a v průběhu teplejších dnů je odepnete a zajistíte, aby se stan nepřehříval. Tip na závěr: Bohatou nabídku party stanů najdete u T-zbozi.cz!

Publikováno: 04. 03. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Petra Vokurková

Tagy: jak vybrat party stan