Lyžování a lyžařské zájezdy v Itálii

Zimní sezóna už je tady, a pro milovníky zimních sportů tak nastává poslední možnost pro výběr zimních zájezdů a dovolených. Zima v Čechách už dávno není to, co bývala, a většina českých lyžařů proto míří na lyžařské zájezdy do zahraničí. Za skoro stejné peníze totiž dostanou kvalitnější služby a hlavně více prostoru pro bezstarostné lyžování a odpočinek. Protože fronty v drtivé většině případů nehrozí ani v době Silvestra nebo jarních prázdnin.

Lyžování v Itálii

Stále více oblíbeným místem pro trávení zimní dovolené je především Itálie. U zimních lyžařských zájezdů však platí jiná pravidla než u letních dovolených. V zimě se za nejlevnější zájezdy považují ty, které jsou zakoupeny jako first moment. Je to hlavně kvůli tomu, že tyto zájezdy neobsahují letenky, a ceny proto nepadají tak dolů jako v létě. Čekat na last minute nabídku se proto často nevyplácí. Při včasném nákupu navíc budete moci vybírat z většího množství středisek a typů ubytování. Díky přírodním podmínkám nabízí Itálie všem nadšencům do zimních sportů skvělé podmínky. Pokud se rozhodnete pro lyžařský zájezd do Itálie, můžete si vybrat z mnoha lokalit a středisek. V Dolomitech stojí určitě za navštívení Arabba Marmolada, ta bývá přezdívána Královna Dolomit, nabízí návštěvníkům ty nejlepší podmínky pro zimní sporty a zároveň také krásné výhledy do přírody. Lyžování v Itálii si báječně užijete s celou rodinou, protože všechna střediska zároveň provozují i lyžařské školy pro děti.

Výběr zájezdu

Důležitou otázkou je také výběr zájezdu a tedy cestovní kanceláře. Velkou výhodou je, můžete-li se podívat do jednoduchého srovnávače zájezdů, například na stránky NewTravel.cz. Předností tohoto vyhledávače je především přehlednost výběru z nabídek cestovních kanceláří, a cestovní smlouvu tak můžete uzavřít přímo u cestovní kanceláře. Vybrat si můžete z různých kombinací lokalit pro lyžování.

Publikováno: 11. 12. 2016

Kategorie: Cestování

Autor: Petra Vokurková