Kouzlete s lihovými barvami na kůži

Práce s kůží láká mnohé z nás. Mít své hobby je dnes trendem a řada lidí se pouští i do projektů, které dříve považovali za příliš náročné. Z kůže si i amatér poměrně snadno udělá opasek či obojek pro pejska. Avšak díky snadno dostupným zdrojům se lze pustit i do složitějších projektů, jakými jsou barefoot boty, sandály, kabelka a další. Vše, co potřebujete pro kreativní práci s kůží, najdete na jednom místě – v e-shopu Skladkuzetvurce.cz. Díky sortimentu se dokážete pustit do jakýchkoliv projektů z kůže. Vyrobíte si batohy kabelky, opasky, mokasíny, sandály, pouzdra a nože, různé brašny, obojky a další krásné věci z kůže. Máte však možnost i vyspravit si své oblíbené kožené věci. Okopané kožené boty na špičce snadno opět nabarvíte. Ideální jsou pro to lihové barvy.

Jak vybrat barvy pro barvení kůže?

Ať již se chystáte vyrábět si vlastní kožené výrobky, nebo opravovat ty, které jste si kdysi koupili a jsou vašimi oblíbenými, je dobré vědět, jaké barvy použít. Jako mořidlo se používají již zmíněné lihové barvy. Intenzita barvy se mění v závislosti na počtu vrstev. Barvy se dají jednoduše míchat i různě kombinovat. Následně, jakmile lihová barva uschne, musí se kůže ošetřit voskem. Vysokou barvicí schopnost mají krycí barvy na kůži. S těmi přebarvíte i staré výrobky, klidně černou koženou kabelku na bílou. Barvy jsou po zaschnutí pružné a díky tomu trvanlivé. Dalším používaným typem barev jsou akrylátové barvy. Barví se s nimi hrany výrobků. Barva má pak ochranný účinek před vlhkostí i jiným poškozením.

Pojďte si něco vyrobit

Skladkuzetvurce.cz nabízí hovězí i telecí kůži, též vepřovici, ale i jiné textilní materiály. Například stanovinu. Nechybí ani materiály pro výrobu vložek do bot. E-shop má v sortimentu drobné doplňky pro kožené výrobky, barvy, nářadí, obuvnické podešve a mnoho dalších polotovarů pro výrobu kožených výrobků. Díky tomuto sortimentu si snadno vyrobíte třeba vlastní opasek. Stačí vám vhodná kůže, opasková přezka a nějaké drobné nářadí.

Publikováno: 28. 03. 2022

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová