Pojištění bytu si dnes dohodnete také online

Pokud ještě nemáte pojištěné své bydlení, bohužel platí, že hodně riskujete. Život totiž nikdy není úplně zalitý sluncem a je lepší, když jsme na hrozící problémy dopředu připraveni. Bouřka, kroupy nebo návštěva zlodějů, bohužel, vše jsou reálné varianty, které mohou přijít každý den. Jak se před nimi chránit?

Komplexní pojistka je ochranou, díky níž nepřijdete o všechno. Zajistí klidný spánek všech členů vaší domácnosti, což je v dnešní době velmi důležité. Online dohoda o podobné pojistce je rychlá a vyžádá si jen minimum osobních údajů. Nikdo proto nemusí chodit na kamennou pobočku, což s sebou přináší časovou úsporu.

V ceně nejsou jen základní rizika

K dispozici je pojistka, která nabízí ochranu před různorodými scénáři. Pojištění bytu mimo jiné počítá s okolnostmi, jako je například škoda způsobená zvěří nebo také rozbité sklo, to vše bez ohledu na konkrétní příčinu. Krupobití, vichřice, sesuv půdy nebo pád stromů, to jsou věci, které mohou majitelům nemovitostí nadělat spoustu starostí.

Připravena je asistenční služba, která funguje 24/7 a klienti se tak mohou ozvat kdykoliv. Budete potřebovat z nějakého důvodu náhradní ubytování? Zajistit se může až na příštích dvanáct měsíců, takže si nedělejte žádné starosti. A jak se vlastně vypočítává pojistné?


Paušál je stejný pro všechny

Kolik budete platit? Roční pojistné závisí na počtu metrů čtverečních obytné plochy nemovitosti, která má být předmětem celé smlouvy. Vypočítává se tedy na základě paušálu a je spravedlivé pro všechny. Pod smlouvou nemusí být jen byty v osobním vlastnictví, ale také kanceláře a ordinace, bazény nebo vířivky a tepelná čerpadla. Počítá se také s nemovitostmi, které se stále ještě stavějí. A co rekreační nemovitosti? Ano, chata a chalupa jsou v tomto výčtu také.

Publikováno: 23. 11. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Tereza Kadeřábková