Investujte do kvalitních podlahových krytin. Co korek a laminát?

V posledních několika letech se do popředí prodírají korkové podlahy, protože se jedná o obnovitelný materiál. Stejně tak si vás svým vzhledem podmaní i laminátové podlahy, které se kromě jiného pyšní ještě i dlouhou životností a vysokou odolností.

Co je to korková podlaha?

Korek pochází z kůry dubu korkového. Pravidelně se sklízí z živých stromů na plantážích vysazených pro komerční účely. Korek je zcela přírodní a obnovitelný materiál. Výroba podlahové krytiny probíhá tak, že se korek rozemele, potom se stlačí a nakonec se zformuje do desek spojených pryskyřicí. Korek je biologicky odbouratelný a na konci svého životního cyklu se bez problému rozloží. Jestliže je ve vašem hledáčku pokládka korkových podlah Tábor, obraťte se na specialistu v této oblasti, kterým je společnost TEPO-LD. Korková podlaha nachází uplatnění takřka ve všech místnostech, ovšem není tak odolná jako jiné podlahové materiály. Samotná pokládka podlah z korku není těžká, nicméně jestliže nemáte zkušenosti s touto činností, je vhodné ji vložit do rukou profesionálů.

Jak je to s laminátovými podlahami?

Další možností jsou laminátové podlahy, což je ve své podstatě hybridní podlahová krytina, jež se skládá z dřevotřískového základu pokrytého dekorativní vrstvou a průhlednou ochrannou vrstvou. Laminátové podlahy jsou oblíbeným typem pro obytné prostory, kuchyně, jídelny, ložnice, chodby a další prostory, které nejsou vystaveny nadměrné vlhkosti. Populární jsou stále i koberce, ale ty se nedoporučují v bytech s alergiky. Pokládka koberců je snadná, nicméně pro dosažení čistého vzhledu je dobré se také obrátit na odborníky. Společnost TEPO-LD má ve svém portfoliu služeb i další nabídky, například renovace schodů Tábor a podobně. Tak neváhejte a investujte do nových podlah.

Publikováno: 06. 08. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová