Ideální přepravky jsou z plastu

V dnešní době, kdy se zvedá poptávka snad po všem, pendluje zboží z jednoho koutu na druhý v obrovském množství. To nejen vyžaduje perfektní souhru všech zúčastněných složek, ale i kvalitní bedny a přepravky. Ty už se dávno nevyrábí pouze ze dřeva. V současné době je v kurzu hlavně plast.

Jen tak je něco nezničí

Plast je velice zajímavá surovina, která měla donedávna nepříliš dobrou pověst a u mnoha lidí stále má. Rozhodně se však jedná o vysoce kvalitní materiál, jehož výroba je velmi snadná a použití neuvěřitelně všestranně. Je jasné, že pro produkci přepravek používaných na mezikontinentální převoz zboží se nepoužívá stejný druh plastu jako na venkovní nábytek za pár stovek. Naopak, v tomto případě jde o vysoce odolnou záležitost, kterou jen tak něco neponičí. Mezi nejdůležitější vlastnosti plastu patří krom jiného i absolutní vodotěsnost a snadná omyvatelnost. Navíc se takové přepravky dnes již dají vyrábět maximálně ekologickým způsobem, takže jejich používání už neškodí planetě tolik, co kdysi. Řeč je jak o velkých bednách, tak i o malých přepravkách klt. Některé modely jsou dokonce vybaveny i GPS senzorem, případně teplotním čidlem. Kdyby se snad náhodou jeden ztratil, případně byl ukraden, dá se poměrně snadno vypátrat. Čidlo pak slouží kupříkladu jako detektor požáru. Při radikálním zvýšení teploty je jasné, že se něco děje a je možné velmi rychle zasáhnout.

Jednoduchá manipulace

Malé přepravky je možné poměrně jednoduše přenést i když jsou plné, avšak když jich je více, není potřeba přemisťovat každou zvlášť, ale použít vhodný vozík. Ve velkoskladech se k tomuto účelu používají takzvané motorové ještěrky, avšak v menších prostorách, například v obchodech, toto možné není. Tam se používají nejčastěji drobnější manuální přepravní vozíky, se kterými je snadné manipulovat, jelikož mají otočná kolečka.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Manipulace s výrobky a se zbožím

Autor: Alena Vybíralová