Extrémně přesná strojírenská výroba vyžaduje perfekcionistický přístup. Bez čeho se opravdu neobejdete?

Rok od roku se technologické postupy posouvají vpřed a stejně tak se musí hýbat i majitelé podniků zaměřujících se na tuto oblast. Kdo zaspí, bude brzy rozdrcen nenasytnou konkurencí. Jedním z hlavních kritérií je neustálé zmenšování tolerancí přesných obrobků. Stíháte tento fenomén, nebo máte nedostatky?

Stále přísnější požadavky

Samozřejmě není vše jen o zvyšování laťky, nýbrž se adekvátně vyvíjí i samotné stroje a potřeby pro splnění těchto zakázek. Dnes už si bez CNC obráběcího centra jen těžko škrtnete. Tyto zázraky se u nás začaly objevovat přibližně před dvaceti lety, přičemž tehdy byly doménou pouze několika málo podniků v naší zemi. V současnosti se bez nich neobejde ani ta nejmenší firma. Při správném nastavení dokáží chrlit jeden přesný kousek za druhým, a tím pádem se stávají zlatým dolem pro své majitele. Není to přirozeně tak růžové, jak by se mohlo zdát. Nastavení, provoz i práce s těmito centry je velmi složitou oblastí. Těžkostí je především fakt, že každá sebemenší maličkost dokáže spolehlivě změnit rozměry vytvořených kusů. Z toho důvodu je na místě extrémní perfekcionismus v podobě neustálé opatrnosti. Jak na to? Zde na scénu přichází kalibr.

Vaše pravá ruka

Používání měřidel a zkoušení kalibrem jsou dvě nejzákladnější činnosti pro současnou výrobu. Nestačí změřit každý desátý obrobek, ale je potřeba poctivě prozkoumat všechny kusy do jednoho. Chyby se neodpouští, přičemž dvojnásobně to platí pro vaše zákazníky. Pokud nebudou vždy plně spokojení, prostě se seberou a odejdou ke konkurenci. Jestli nevíte, kde pohodlně a rychle pořídit jakékoliv nástroje určené ke špičkovému dokončení zakázek, určitě se podívejte na stránky nastroje.cz. Ty vám pomohou se rychle, adekvátně a spolehlivě vybavit.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová