Jak využít přírodní kámen v interiéru a exteriéru?

Přírodní kámen byl a dodnes je součástí mnoha historických památek. V posledních letech začíná být populární jako líbivá ozdoba v interiéru a exteriéru. V případě, že jste se rozhodli pro rekonstrukci domu nebo zahrady a chcete dát svému bydlení nový kabát, je přírodní kámen ten pravý designový doplněk. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili několik tipů, jak využít přírodní kámen v domácnosti, ale také na zahradě.

Použijte přírodní kámen na obklady i dlažby

Přírodní kámen se čím dál více využívá v interiérech, jako obklad - tzv. obkladový kámen - nebo dlažba například v koupelně. Ovšem stále je nedílnou součástí mnoha zahradních chodníků či příjezdových cest. Přírodních kamenů existuje spousta druhů s různým barevným provedením, strukturou - případně se liší povrchovou úpravou. Téměř vždy však působí originálně. Kámen můžete umístit, kamkoliv chcete, protože je univerzálním designový prvek do každé místnosti – nejčastěji se však využívá na obklady a dlažby obývacích pokojů, koupelen, ale také do předsíně.

Přírodní kámen do koupelny

Jak už jsme výše zmínili, přírodní kámen nejčastěji nachází využití jako kamenné obklady či kamenná dlažba do koupelen. Pokud přemýšlíte, jestli umístit kámen na podlahu a stěnu zároveň, raději z toho vycouvejte, protože by to mohlo kazit celkový dojem z místnosti. Jak se říká - všeho moc škodí. Tmavší odstíny přírodních kamenů budou působit poněkud temným, ale moderním dojmem, a naopak světlejší odstíny zase vkusně.

Další využití

Dlažby a obklady z přírodního kamene jsou sice ověřeným designovým prvkem, ovšem tento materiál lze využít i jinými způsoby. Můžete ho použít i na různé stavební prvky v domě i jako kameny do zahrady. Případně na architektonické prvky v podobě schodů, fontány, umyvadla nebo třeba kuchyňské linky. Prodej přírodního kamene pro využití v interiéru i na zahradě nabízí společnost BIRO-D. Sortiment si můžete prohlédnout v eshopu biro-d.cz.

Publikováno: 12. 02. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová