Co byste měli vědět, než si pořídíte průmyslový vysavač?

Po celodenní dřině v dílně vás jistě čeká zasloužený odpočinek na pohodlném gauči, ale ještě před tím... musíte uklidit nepořádek, který se vám během dne nahromadil. Ať už jde o suť, piliny, sádrokartonový prach či jiné nečistoty, klasický vysavač si s nimi neporadí. Potřebujete něco odolnějšího a výkonnějšího – průmyslový vysavač. Ale než si jeden takový pořídíte, přečtěte si základní kritéria výběru.

Proč potřebujete průmyslový vysavač?

Kvalitní dílenské vysavače zvládají mokré i suché vysávání. Poradí si s kovovými pilinami, hoblinami, prachem, vodou (třeba i s vodou z jímky...), stavební sutí a v případě některých modelů dokonce s chemickými a agresivními látkami. Takové modely však stojí o něco více než průměr, jejich cena začíná na úrovni 10 – 15 tis.
Než se pustíte do výběru, ujasněte si, co budete s vysavačem vysávat. Podle toho se zaměřte na specifickou kategorii.

Je důležitá hmotnost

Výkonné průmyslové vysavače se liší hmotností. Máte-li v plánu zařízení položit někam do rohu dílny a příliš s ním nemanipulovat, bez obav sáhněte po těžším modelu. V opačném případě hledejte lehčí kousek, který se vám bude dobře přenášet.

Výkon motoru bývá rozhodující

Minimální příkon hobby průmyslového vysavače je cca 1000 W. Profi vysavače mají výkon od 1600 W výše. Uvědomte si, že právě tato hodnota jde ruku v ruce se schopnostmi daného zařízení.

Jak velký obsah sběrné nádoby?

Neméně podstatným kritériem je obsah sběrné nádoby. Neboli množství bince, který vysavač pojme, než si řekne o vyprázdnění. Většina nabízených modelů má nádobu o objemu od 15 do 40 litrů.

Průmyslový vysavač podle funkcí

Co vysavač, to odlišné funkce. Vybrané modely mají například pracovní zásuvku (můžete do ní zapojit další přístroj), tzv. pressclean (automatické čištění filtru) či praktickou regulaci výkonu dle aktuální potřeby. Hodit se vám může také fukar neboli zpětný chod.

Publikováno: 17. 12. 2018

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová