3 kroky, jak si vybrat dokonalý zahradní nábytek

Teplé klimatické podmínky zaujímají vedoucí pozici a společně s nimi přichází na řadu i otázka venkovního posezení. Jak si ale zahradní nábytek vybrat a podle kterých kritérií se rozhodnout, aby splnil svůj účel? Na to vám odpoví tento článek.

Kam zahradní nábytek umístit?

Vytvořit dokonalé posezení pod širým nebem není vůbec jednoduché, ale pokud se budete držet následujících kroků, zvládnete to i vy. Ze všeho nejdříve musíte zvolit optimální místo, které se výrazným způsobem podílí na celkové spokojenosti. Je třeba si pečlivě rozmyslet, kam zahradní židle, zahradní lehátka nebo zahradní lavice umístit a z jakého materiálu budou vyrobeny. Zahradní nábytek z odolnějšího materiálu je skvělou volbou pro terasy a další venkovní prostory bez jakéhokoliv krytí. Naopak částečně nebo zcela zastřešené místa dokážou poskytnout potřebnou ochranu k zakoupení méně nákladného vybavení dle vlastní volby.

Z jakého materiálu zahradní nábytek koupit?

Majoritní postavení si už po mnoho let udržuje dřevěný zahradní nábytek. Je to klasika, která svou elegancí vždy dokáže skvěle vyzdvihnout prostor určený k posezení a dodat mu nenahraditelnou atmosféru. Vyzkoušejte i vy například zahradní židle z teaku nebo si rovnou objednejte celé sety. Společnost Texim nabízí výrobky z lukrativních exotických dřevin a předkládá možnost zakoupení kompletní sady. V nabídce jsou tak k nalezení zahradní sestavy z eukalyptu nebo z akácie či umělého ratanu.

Údržba o zahradní nábytek

K tomu, aby vám zahradní nábytek dělal radost několik po sobě jdoucích sezón bez známek opotřebení je třeba trochu pomoci. Tvrdé dřevo exotického původu je nutné ošetřovat olejem. Charakteristika cizokrajného materiálu je v porovnání s klasickým dubem nebo bukem hodně odlišná a přináší hned několik nepostradatelných výhod. Zahradní nábytek z tohoto materiálu není potřeba chránit a dokáže ustát i zimní sezónu na nekrytém místě, čímž je ideální volbou pro starší lidi, kteří se nechtějí zaobírat s jeho přemisťováním. Stejně tak dokáže vyřešit i problémy s nedostatkem skladovacího místa. Navštivte společnost Texim na webových stránkách www.texim.cz a odhalte současné moderní trendy nábytkářského průmyslu na těch nejprověřenějších místech.

Publikováno: 21. 05. 2020

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Vybíralová