Zelený čaj pro vaši energii i zdraví!

Čaj – velice oblíbený nápoj, který můžeme pít v kteroukoli denní hodinu a na naše zdraví velmi pozitivní účinky. Naproti jiným druhům nápojům totiž neobsahuje v podstatě žádné cukry, tuky, či jiné látky představující hrozbu pro naše tělo. Čaj se skládá v podstatě jenom z horké vody a vylouhovaného čajového sáčku, ve kterém se může skrývat čajová směs té nejrůznější chuti či složení. Specifické a populární jsou zelené čaje, o kterých si teď povíme něco víc.

Zelený čaj a posílení imunity

Věděli jste o tom, že pití zeleného čaje pomáhá k posílení imunity? U krčních zánětů ničí bakterie a viry a díky obsahu flavonoidů, vitamínu C a mnoha dalších účinných látek přispívá k odolnosti buněk. Pitím zeleného čaje lze zmínit oxitační procesy a předcházet chřipce, nachlazení, průjmu, zánětům a dalším zdravotním neduhům. Další tipy, jak na podzim posílit immunitu najdete na http://extravyziva.cz/jak-posilit-imunitu-na-podzim/.

Proč a kdy pít zelený čaj?

Zelený čaj je totiž svým způsobem unikátní a výrazně se odlišuje od jiných druhů těchto nápojů. I ostatní čaje samozřejmě mají blahodárné účinky na lidský organizmus, ty zelené jsou však ještě trochu odlišnější. Jsou totiž výborným zdrojem energie, když se třeba říká, že zelený čaj má ještě větší povzbuzující účinek než káva. A oproti kávě je mnohem zdravější a nezatěžuje organizmus! Hrnek dobrého zeleného čaje padne vhod v podstatě v kteroukoliv denní dobu, přičemž ho pokojně můžete pít i večer. Je zajímavé, jak se stal v podstatě součástí módy. V minulosti totiž bylo v kavárnách běžné, že lidé pili kávu a kolu tehdy, když okamžitě potřebovali získat energii v únavné situaci. Dnes je trend zcela jiný – oblíbené jsou zelené čaje a lidé si s radostí vybírají z jejich široké ponuky mnoha chutí. Čaje však samozřejmě nekonzumují jenom v kavárnách či restauracích – mnoho lidí si zakupuje čaj domů a tam si vaří čerstvý, horký zelený čaj. Momentálně se na trhu rozmáhají mnohé různé druhy zelených čajů ochucených příchutěmi jako pomeranč, citron či máta. My vám přiblížíme i jiné, velice zajímavé druhy zelených čajů.

Jaký druh čaje zvolit?

Čaj rooibos, pocházející z Afriky, obsahuje poměrně velké množství antioxidantů přinášejících povzbuzující účinky. Lidi v západní Evropě či Americe ho velice rádi pijí právě kvůli zmiňovaným účinkům, přičemž ho oblibují také kvůli specifické barvě, jelikož se při louhování barví do červena. Čaj lapacho má na lidský organizmus také příznivé účinky, protože kromě povzbuzení také třeba pomáhá léčit nádorová onemocnění. Jedná se o starodávný nápoj Inků, kteří se již za jejich časů tímto nápojem povzbuzovali a uzdravovali. Dalším populárním čajem je sencha, japonský čaj, který je však populární na celém světě. Hledáte stoprocentně přírodní čaj? Tak to vám zaručí čaj honeybush. Ten se může využít při nabývání energie nebo také léčení některých nemocí.

Publikováno: 09. 09. 2020

Kategorie: Rady & Tipy & Návody | Zdraví

Autor: Alena Vybíralová

Tagy: čaj | čaje | honeybush | lapacho | obchod s čajem | rooibos | sencha