Žádost o ruku: Jak, kdy a kde?

Dokonalé zásnuby jako vystřižené z romantického hollywoodského filmu. Sní i nich i vaše partnerka, ale nejste si vůbec jistí, jak na to? A protože byste si neradi utrhli ostudu, případně – a co je mnohem horší – ženu svého srdce odradili, hledáte zaručené tipy a inspiraci, jak zasnoubení pojmout? Pohodlně se usaďte a vezměte si to podstatné.

Kdy požádat o ruku?

Respektive za jak dlouho? Na tyto otázky nedostanete zaručenou odpověď, protože jde o velmi individuální záležitost. Někomu stačí měsíc, jiný potřebuje deset let. Asi to nechcete slyšet, ale vhodná doba je vždy i nikdy. Určitě je dobré naslouchat partnerce a nenechat ji zbytečně čekat. Ale samozřejmě to musíte cítit i vy, není dobré se k zásnubám přemlouvat.

Kde a jak o ruku požádat?

Opravdu je atmosféra místa, kde svou vyvolenou požádáte o ruku, tak důležitá? Pravdou je, že když magické Vezmeš si mě? zazní na speciálním místě, prožitek daného momentu nabude na intenzitě. Nicméně správné načasování zřejmě ještě mnohem větší význam. A stejně tak i způsob, jakým muž ženu o ruku požádá.

Ale vy jistě potřebujete konkrétní tipy. Tady je máte:

O ruku můžete požádat na dovolené. Třeba při procházce po pláži nebo během večeře v luxusní restauraci s výhledem na moře. Nezapomeňte si před odjezdem pořídit zlatý prsten – není moudré ženu požádat s tím, že šperk dostane „až doma“.

Mezi nejoblíbenější zásnubní destinace patří světová velkoměsta. Paříž, New York, Řím, Benátky, ale třeba i exotický Bangkok či ostrov Santorini… Anebo dáte přednost romantice u Karibského moře?

Pokud vám romantická večeře připadá jako klišé, vydejte se jinou cestou. Vezměte svou polovičku na místo, které má pro vás speciální význam. Třeba na louku za městem, kde jste společně strávili spoustu hezkých chvil. Anebo dejte ženě svého srdce ten nejkrásnější vánoční dárek – žádost o ruku o Vánocích je sázkou na jistotu. Suma sumárum, obecně neexistuje dobrá nebo špatná žádost o ruku, vždy záleží na mnoha okolnostech. Klasik by možná řekl, že mnohem důležitější je velikost diamantu osazeného v prstenu. Nemáte na něj finance? Kvůli toho přece nemusíte zásnuby odkládat. Nabídka zlatých šperků je naštěstí velmi široká a určitě v ní najdete ten pravý prsten.

Publikováno: 28. 06. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Alena Vybíralová