Zahrada

Vybíráme zahradní traktory

Článek vám poradí, které zahradní traktory, by jste si měli vybrat, aby Vám pomohly zkrášlit Vaší zahradu. Přínosem je pro každého, kdo má bezkonkurenční sklon k zahradničení, kutilství …Z traktorů používané pro zahradničení si vybere každý ze široké škály. Existují různé typy a druhy kvalitních zahradních traktorů, které vám umožní ušetřit finanční prostředky, úsilí a čas.

Zahradní traktor je typ stroje, který vám pomůže udržovat vaší zahradu.  Je mnohem menší než zemědělské traktory. Je velice výhodné použít tyto traktory, protože už nebudete muset čistit vaší zahradu pomocí své síly. Díky zahradním traktorům docílíte jistým výsledkům, protože zahradní traktory jsou známé pro svou přesnost a preciznost, pokud jde o zahradničení.

Pokud se rozhodnete pro nákup zahradního traktoru, tak získáte dobrého všestranného pomocníka, kterého využijete například na zahradě, kolem domu, na hřištích a nebo na dalších větších plochách, které jsou při sekání trávy příliš náročné a zdlouhavé.

Jaký typ traktoru je vhodný podle terénu

Pokud máte terén, který je svažitý či kopcovitý, zvolte traktor, který má širší kola a větší výkon. Pokud, ale máte v sečení spoustu překážek jako jsou záhonky, stromy, keře…, vyberte si traktor s dobrými manévrovacími schopnostmi, vhodnou převodovkou a malým poloměrem otáčení.

Dále si zahradní traktor vybírejte podle záběru sekací hlavy, který se odvíjí od velikosti pozemku. Záběrem sekací hlavy je myšleno, jak velikou plochu je traktor schopen posekat. Na trhu najdete traktory s nejmenším záběrem, které se pohybují okolo 60 cm. Tyto traktory jsou vhodné pro pozemky o velikosteh 500m2. Potom najdete traktory s největším záběrem, které se pohybují mezi 105 – 120 cm, a tyto pomocníci jsou vhodné pro veliké pozemky nad 5000m2.

Vybírat si můžete i podle výkonu, který se určuje podle velikosti plochy a svažitosti terénu. Výkony se uvadí v kilowatech. Na trhu jsou malé traktory s výkonem od 7,5 kW, nebo velké traktory s výkonem až 16,5 kW.

Nabídky zahradních traktorů a další informace získáte na aztechnika.cz.

16 Comments

 • Dobrý den, chybí mi tady nějaké konkrétní typy zahradních traktorů, které by byly vhodné vždy do určitého terénu. Díky.

 • Ahoj, já ti můžu nabídnout jeden typ, mám obrovskej pozemek asi 3000 m2 cca. A nejdřív jsem se dřel motorovou sekačkou, ale pak jsem sáhl po traktůrku, je to za chvíli hotový a už bych neměnil. A teĎ ke značce, mám Hondu. A to je další věc, vím že jsem koupil kvalitu.

 • Mám strach, aby se u té hondy neplatilo jen za zančku… A jaký máte typ- konkrétně.

  • to strach mít nemusíte, honda má skvělý motory, a vůbec posouvá a zlepšuje se pořád dál. A konkrténě mám HF 2417 je to z řady standart a 4-taktní zážehový dvouválec.

 • A co od toho můžu očekávat? Jaký to má vlastnosti, když si to tak pochvalujete? Přece jen je to velká investice!

 • Provoz je skoro bezúdržbový, na nádrž jezdním asi tak 2 hodiny. Sekání je OK, ovládání velmi jednoduché a je k tomu i nějaké příslušenství právě na sníh.

 • koukal jsem se na stránky Hondy a mají to přehledně popsané, což je fajn, ale stejně moc nerozumím, co v praxi znamená Optiflow a Versamow?

 • Optiflow je tzv. optimalizace rychosti, směru a množství proudícího vzduchu pod žací komorou. Optiflow ovlivňuje sběr trávy, kolik toho posbíráš a jak efektivně.

 • Versamowje pak integrovaný variabilní mulčovací systém, který se snadno a lehce ovládá dobře přístupnou pákou, kterou si ovládáš, “drcení” trávy atd. a házíš to zpět do trávy a mulčuješ.

 • Bydlím na horách, tak bych to mohl využívat i na sníh, máte zkušenosti? Nebo už s tímhle dotazem musím na prodejnu?

 • Na tom Honda traktoru se mi líbí, že se pak se dá využívát pěkně celej rok

 • Jednoduchá, nemáš se čeho bát , jen možná si dej v zimě sněhový řetězy.

 • díky za rady stejně si zajdu tu mašinu vyzkoušet na prodejnu

Leave a Comment