Praktické tipy, které se vám budou hodit při výběru postele a obývací stěny

Zařízení domácnosti je snadné. Tedy alespoň za předpokladu, že máte spoustu peněz a jasnou představu o budoucí podobě interiéru. Pokud vám finance nebo kreativita chybí, nevadí – na internetu najdete spoustu užitečných rad, díky kterým ušetříte a najdete tu správnou inspiraci. V následujících řádcích najdete klíč k řešení vašeho postelového dilematu a pár doporučení ohledně obývací stěny.

Jak pořídit kvalitní postel s matrací pořídíte levně?

Na kvalitě postele a matrace záleží mnohem více než na čemkoliv jiném. Důvod je prostý, spánkem trávíme průměrně třetinu života, a proto je důležité, abychom během doby strávené na posteli načerpali dostatek sil. Předpokladem vydatného spánku je pohodlná, prodyšná a tvarově stálá matrace a dostatečně prostorná postel pevné konstrukce. Tyto vlastnosti bohužel nemůžete očekávat od nejlevnějších výrobků. Na druhou stranu lze výrazně ušetřit pořízením celého kompletu. Pořiďte si elegantní postel s matrací a nedělejte zbytečné kompromisy vůči kvalitě. Konstrukce z masivního dřeva vás nezradí a na matraci z atestované polyuretanové pěny se vyspíte královsky.

Na co si dát pozor při výběru obývací stěny?

Ložnici máme za sebou a na závěr se podíváme do obývacího pokoje. Potřebujete snad novou obývací stěnu, protože ta stará pamatuje minulý režim? Nový nábytek musí ten starý překonat ve všech ohledech. V posledních letech jsou populární obývací stěny v minimalistickém duchu. Už dávno neplatí, že nábytek zabírá minimálně třetinu obývacího pokoje. Naopak by měl být vzdušný a elegantní. Velmi dobře vypadá kombinace nízké komody se závěsným systémem. Na komodu postavíte televizor a v prosklených regálech uskladníte cokoliv budete potřebovat. Na police umístíte knihy nebo fotografie – voilá, výsledek bude vypadat dokonale!

Publikováno: 25. 02. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková