Vybíráme podlahu: Zaostřeno na dřevo a vinyl

Podlaha je duší každého interiéru. Chystáte-li se na rekonstrukci, pak by vaší pozornosti neměly uniknout ani podlahové krytiny. Volbu materiálu nepodceňujte a zvolte podlahu, která bude lahodit vašemu oku, skvělé užitné vlastnosti a zároveň vydrží po mnoho dlouhých let jako nová. Jenomže pro kterou se rozhodnout, když jich je na výběr tolik? PVC, vinyl, dřevo, marmoleum… máte v tom chaos? Klíčovou roli samozřejmě hraje i rozpočet. Nechcete-li investovat větší částku, budete se muset smířit s určitými kompromisy. Abychom vám to usnadnili, připravili jsme pro vás porovnání dvou oblíbených materiálů – dřeva a vinylu. Informace nám poskytli odborníci z firmy Interier Servis CB.

V luxusním interiéru je dřevo jako doma

Pokud si potrpíte na přírodní materiály a rádi investujete do kvality, pravděpodobně si nakonec vyberete dřevo. Dřevěné podlahy se vyrábí z pevného dřeva, které lze v případě potřeby renovovat a vrátit podlaze původní vzhled. Výhodou dřeva jsou velmi dobré izolační vlastnosti i při zachování dostatečné tepelné průchodnosti. Dřevěné podlahy jsou vhodné pro alergiky, protože se v nich nedrží prach ani jiné alergeny. Dřevěné podlahy České Budějovice jsou k mání z klasických i exotických dřevin.

Moderní vinylové podlahy vypadají skvěle

Vinylové podlahy České Budějovice jsou cenově dostupnější než dřevěné podlahy. Přesto nabízí vynikající užitné vlastnosti – především vysokou odolnost a snadnou údržbu. Potěší vás i pestrá nabídka designově odlišných povrchů. Vinyl může téměř dokonale imitovat dřevo, dlažbu, kámen i jiné materiály. Oproti dřevu však není tak příjemný na dotek.

Nevíte si rady? Nechte si poradit od profesionálů!

S výběrem vhodné podlahové krytiny vám rádi poradí specialisté z firmy INTERIER SERVIS CB. Podlahy České Budějovice jsou ideálním řešením pro každého, kdo vyžaduje odborný přístup, kvalitní materiály a výhodné ceny.

Publikováno: 11. 06. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková