Vybíráme byt pro rodinu: Na co si dát pozor?

Trápí vás, že vaše stávající bydlení nevyhovuje potřebám vaší rodiny? V tom případě máte nejvyšší čas na změnu. Ale jak najít rodinné bydlení v Praze, se kterým budete stoprocentně spokojení vy i ostatní členové vašeho rodinného klanu? Připravili jsme pro vás několik praktických doporučení, na které byste měli při výběru nové adresy brát zřetel.

Lokalita, lokalita, lokalita

Lokalitu v žádném případě nepodceňujte, protože jinak budete trávit až příliš mnoho času cestováním. A není tajemstvím, že přesun napříč celou Prahou může trvat pěkně dlouho… Pokud není ve vašich možnostech doprava autem (což vždy není nejrychlejší řešení), zaměřte se na dostupnost MHD. Vůbec ideální je, aby se v bezprostřední blízkosti vašeho bydliště nacházela školka/škola, obchodní centrum, úřady, doktor a další důležité služby. V tomto ohledu excelují nové developerské projekty (např. tyto levné byty na Praze 3), které rostou v lokalitách s dobrou občanskou vybaveností. Rezidenti mají k dispozici vlastní parkovací stání, čímž odpadá každodenní zdlouhavé hledání volného místa. interer-bytu

Volba dispozice

Je hlavním důvodem vašeho stěhování malý byt? Možná ne, ale to přijde. Pokud čekáte nebo plánujete další přírůstek do rodiny, myslete dopředu a pořiďte si bydlení s pokojem navíc. Garsonka je pro rodinu s jedním dítětem velmi malá, ale ani dvoupokojový byt nemusí být výhra. Jakmile dítko povyroste, bude chtít vlastní pokoj. Vám nezbude, než spojit obývací pokoj s ložnicí, což není zrovna nejlepší řešení. Pro rodinu s dítětem by proto měl být minimem třípokojový byt. Pokud nemůžete najít vhodné bydlení pro rodinu za dostupnou cenu, zaměřte se na novostavby. Skvělým příkladem jsou byty v rámci rezidence NA VACKOVĚ. Jedná se o cenově dostupné bydlení ve velmi dobré lokalitě. K mání jsou byty s dispozicemi od 1+kk až po bytové jednotky 5+kk.

Publikováno: 31. 03. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Petra Vokurková