Víme, jak spolehlivě ochránit mobilní telefon před rozbitím či poškozením

Chystáte se pořídit nový telefon? V tom případě myslete také na ochranné prvky, aby vaše zařízení bylo po celou dobu jeho používání v bezpečí. Nejcitlivější místo na telefonu je samozřejmě displej, který je zapotřebí uchránit nejvíce. Ovšem v dnešní době čím dál více smartphonů také skleněná záda, s čímž přichází povinnost chránit i zadní část telefonu. Čím své zařízení spolehlivě ochránit? V tomto článku pro vás máme hned několik rad a tipů, jak na to.

Tvrzená skla účinně odolávají nárazům

Tvrzené sklo je v poslední době nejrozšířenějším ochranným prvkem displeje. Kvalitní ochranné sklo na telefon spolehlivě zvládne odolávat i pádům z větší výšky a škrábancům. Pro váš displej představuje nejlepší ochranu, jakou mu můžete dopřát. Za pár stovek díky němu ochráníte zařízení v hodnotě několika tisíc korun.

Pouzdra a kryty zajistí bezpečí telefonu

Jako další ochranný prostředek pro své nové zařízení můžete použít kryt či pouzdro. Hlavní rozdíl je v tom, že kryt pokrývá pouze zadní část telefonu, zatímco pouzdro zahrnuje ochranu displeje i skleněných zad. Pří použití tvrzeného ochranného skla na telefon a pouzdra zároveň, stoupá stupeň ochrany telefonu na maximální možnou úroveň. Dále nutno podotknout, že stupeň ochrany se odvíjí od kvality ochranných prvků.

Plastové folie ochrání smartphone před škrábanci

Plastová folie je obvykle součástí balení, když telefon zakoupíte, ale ne vždy. Ovšem pořídíte ji za pár kaček a za malý příplatek vám ji na prodejně rovnou nalepí na displej. Spolehlivě ochrání tak telefon před případnými škrábanci.

Chraňte i fotoaparát

Zároveň byste neměli zapomínat ani na fotoaparát, který je na poškození skoro stejně choulostivý jako displej. Účinnou a spolehlivou ochranu pro váš fotoaparát zajistíte za pomocí tvrzeného skla určeného pro čočku fotoaparátu. V případě dražšího modelu se investice do této ochrany určitě vyplatí.

Publikováno: 24. 04. 2022

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová