Tiskárna netiskne? Přečtěte si, jak ji opět uvést do provozu

Je to jak naschvál. Jako kdyby ve vaší tiskárně sídlil zlomyslný šotek, který vám začne škodit vždy, když se to vůbec nehodí. Ještě "nedávno" tiskla naprosto v pořádku, ale teď – v momentě, kdy potřebujete vytisknout důležité dokumenty, odmítá spolupracovat. V čem může být chyba a jak ji vyřešit? V následujících řádcích najdete několik praktických tipů.

Jedním z důvodů, proč tiskárně netiskne, může být papír. Zkontrolujte, zda se nezasekl uvnitř tiskárny – a pokud ano, uvolněte ho. Zároveň prověřte, zda je dostatek papírů v zásobníku. Některým tiskárnám jeden či dva papíry nestačí a je nutné je doplnit o další.

Pokud jste došli k závěru, že "papírem to nebude", zaměřte se na komunikaci mezi tiskárnou a počítačem. Jsou všechny kabely ve správných zdířkách? A co ovladače, nechybí chyba v nich? Nainstalujte aktuální verzi a zkuste to ještě jednou.

Nepodaří-li se vám závadu vyřešit, obraťte se na technickou podporu výrobce daného zařízení. Ještě před tím se však zaměřte na náplně. Velmi často jsou zdrojem všech potíží prázdné tonery či cartridge. Typickým projevem je nekvalitní nebo slabý tisk.

Jak za náplně do tiskárny ušetřit a snížit celkovou spotřebu?

Potřebujete toner, nebo cartridge? To záleží na typu tiskárny, kterou používáte. Tonery, ve kterých se skrývá barevný prášek, používají laserové tiskárny. Inkoustové kazety neboli cartridge nachází využití v inkoustových tiskárnách.

Jaký typ tiskárny používáte, určitě víte. Ale jak za náplně ušetřit nemalou částku? Levné tonery i inkoustové kazety najdete například u specializovaného prodejce naplne-do-tlaciarni.sk. Zdaleka nejlevnější jsou náplně kompatibilní – pochází tzv. z druhovýroby, tedy nikoliv od výrobců tiskáren jako náplně originální. Z hlediska kvality tiskou jsou však na srovnatelné úrovni.

A kolik díky alternativním náplním ušetříte? Výše úspory je individuální – vždy záleží na značce a konkrétním modelu. Například náplně do tiskárny Epson L3050 stojí zhruba dvě třetiny toho, co originální náplně. V případě jiných tiskáren se může úspora vyšplhat i na více než 80 či 90 % běžné ceny.

Publikováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová