Tipy na výlety v okolí Prahy, které nesmíte minout!

Praha, bohatá na historii a architekturu, není jediným pokladem ve středních Čechách. Okolní krajina nabízí řadu malebných destinací, které stojí za objevování. Pokud hledáte inspiraci na výlety poblíž Prahy, máme pro vás pět neodolatelných tipů! Všechny byste měli navštívit a vytvořit si s partnerem, rodinou nebo přáteli nezapomenutelné vzpomínky.

1) Kouzelný Karlštejn

Nedaleko od Prahy se tyčí pohádkový hrad Karlštejn. Svébytným způsobem spojuje gotickou architekturu s historií českých králů. Prozkoumejte kapli sv. Kříže, klenotnici či Velký palác a nezapomeňte se nechat okouzlit panoramatickým výhledem na okolní krajinu. Hotel Mlýn Karlštejn vám poskytne krásné a pohodlné ubytování. A nezapomeňte se podívat také do okolí hradu.

2) Podzemní svět Koněpruských jeskyní

Ponořte se do tajemství Koněpruských jeskyní, které se nacházejí nedaleko od Berouna. Prohlídku započnete podzemní řekou a pokračujete chodbami plnými stalaktitů a stalagmitů. Je to fascinující dobrodružství pro všechny věkové kategorie.

3) Zámek Český Šternberk

Cestou k jihu od Prahy se zastavte v malebném městečku Český Šternberk, kde dominuje hrad a zámek s krásnými zahradami. Prohlédněte si expozice o rytířských tradicích a ponořte se do atmosféry minulých staletí.

4) Sázavský klášter a řeka Sázava

Pro milovníky klidu a spirituality je návštěva Sázavského kláštera ideální. Klášterní areál je situován u malebné řeky Sázavy, a můžete si zde vychutnat klidné procházky či vodní aktivity. Navštivte také klášterní pivovar a ochutnejte místní speciály.


5) Zahrady zámku Průhonice

Přibližně 20 minut jízdy od centra Prahy se nachází rozsáhlé Průhonické zahrady. Procházka tímto unikátním parkem s jezírky, mosty a exotickými rostlinami vám nabídne relaxaci a klid od městského shonu.

Publikováno: 27. 11. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Adéla Boháčová