Tento batoh nebude ležet v koutě aneb Se školním batohem za letním dobrodružstvím

Kvalitní školní batoh je škoda jen tak zahodit do kouta po skončení školního roku. Ideální je využívat ho také na výlety o prázdninách.

Do školy i pro volný čas

Batoh do školy si většinou děti spojují právě s učením a povinnostmi během školního roku. O prázdninách si chtějí od školy odpočinout, to ale neznamená, že nemůžeme využívat kvalitní školní batoh i pro volný čas. Naopak, pro jejich vývoj a zdravá záda je to to nejlepší, co můžeme udělat. Správně zvolený batoh dobře sedí, pohodlně se nosí, nijak neomezuje v pohybu ani nebrání přirozenému pohybu rukou při chůzi nebo běhu. Má nastavitelné ramenní popruhy, dostatečně široké, aby se pohodlně nosil, a také ergonomicky tvarovaná pevná záda. Ideální je také nastavitelný zádový systém, protože každé dítě je jinak vysoké.

Záda v suchu a pohodlí

V neposlední řadě by měl batoh také dobře odvětrávat, protože sami jistě víme, že zpocená záda nejsou nic příjemného a snažíme se jim vyhnout. To následně vede k tomu, že dítě si pověsí batoh jen na jedno rameno a přetěžuje tak jednostranně svá záda. Vadné držení těla má dnes už mnoho dětí ve věku 6 až 8 let, proto bychom měli opravdu důrazně dbát na to, jaký batoh a jakým způsobem na svých zádech nosí. Těžký a špatně padnoucí batoh, který nesedí a nerovnoměrně rozkládá váhu zátěže, může problémy se zády ještě zhoršovat. Batoh nebo taška do školy, která dobře sedí, je kvalitní a splňuje veškeré požadavky pro zdravý vývoj dítěte se tak perfektně hodí nejen na nošení učebnic, ale právě i na rodinné výlety nebo cestu k babičce. S batohem, který se dobře nosí ani nijak neomezuje v pohybu děti rádi vyráží za různými dobrodružstvími a těší se na každou chvilku prázdnin. Společných výletů a cílů, které můžeme navštívit, najdeme jistě mnoho a přizpůsobíme je požadavkům všech členů rodiny, abychom celý výlet užili všichni.

Publikováno: 31. 07. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Alena Vybíralová