Projekt vodovodní přípojky: Dokument, bez kterého se k vodovodní síti nepřipojíte

Vodovodní přípojka představuje spojnici mezi rodinným domem či jinou nemovitosti s veřejným vodovodem. Bez ní bychom neměli přístup tekoucí vodě a museli bychom se uchýlit ke stavbě studny. Jenomže realizace vodovodní přípojky zahrnuje několik důležitých kroků – a především se neobejde bez projektové dokumentace.

​Proč je projektová dokumentace nezbytná?

Projekt vodovodní přípojky je prvním a naprosto zásadním krokem, který musíme učinit na cestě k pitné tekoucí vodě. Jedině tímto způsobem lze přístup k vodovodní síti zajistit legálním a současně bezpečným způsobem.

Protože vodovodní přípojka podléhá zákonu o vodovodech a kanalizacích, je nutné postupovat dle platných předpisů. Projektová dokumentace slouží jako garance, že se projekt vybuduje v souladu s technickými a bezpečnostními standardy.

​Kontaktujte odborníka

Vypracování projektu vodovodní přípojky vyžaduje odborné znalosti v oblasti vodohospodářství. Proto je bezpodmínečně nutné kontaktovat autorizovaného inženýra vodohospodářských staveb, který je schopen zpracovat kompletní projektovou dokumentaci se vším, co k ní patří. V České republice patří mezi nejlépe hodnocené projekční kancelář ZAKRA.

​Vše pod jednou střechou

Projekční kancelář ZAKRA nejenže zajistí vypracování projektu vodovodní přípojky, ale také se postará o veškerá další povolení a administrativní záležitosti. Tímto způsobem klientům šetří čas, který by strávili běháním po úřadech a únavným papírováním.


O všem, co vás v rámci procesu k získání stavebního povolení čeká a nemine, vás odborníci z kanceláře ZAKRA zdarma informují během nezávazné úvodní konzultace.

​Na kolik vás projektová dokumentace vyjde?

V případě kanceláře ZAKRA budete vždy vědět, kolik vás bude vypracování projektové dokumentace stát. Cena je fixní – 11 990 Kč a nezáleží tedy např. na délce přípojky, povaze lokality atd.

Chcete se na téma vodovodní přípojky dozvědět více? Pokračujte na zakra.cz.

Publikováno: 05. 09. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vybíralová