Přizvěte kávu do letních drinků!

Patříte-li také mezi milovníky dobré kávy, využijte jejich vlastností, chuti a účinků ve skvělých osvěžujících drincích. Nechejte se od nás pozvat na pár takových a třeba s nimi obzvláštněte odpoledne u bazénu či překvapte přátele na grilování.

Espresso-tonic

Pokud jste ještě nevyzkoušeli hit posledních let, pak máte co dohánět. Dočkáte se zajímavé kombinace hořkosti a osvěžení. Navíc vás tento drink neskutečně nakopne. Jan na něj? Do malé sklenice vložte dvě kostky ledu, přidejte tonik a na něj pomalu lijte horké malé presso. Nezapomeňte na plátek citronu na ozdobu, lžíci a slámku. Mimochodem, tato netradiční kombinace vznikla úplnou náhodou ve Švédsku, jak už to tak bývá, po jedné oslavě a toto osvěžení budete buď milovat či nenávidět, nic mezi tím není.

Ledové mocha

Tento lahodný nápoj můžete využít jako sladkou tečku po obědě. Snoubí se v něm totiž káva s čokoládou! Tak tedy jdeme na to! Smíchejte ve vysoké sklenici espresso s dvěma lžícemi tekuté čokolády, přidejte deci studeného mléka a třtinový cukr. Ideálně vše dobře rozmixujte. Do vysoké sklenice dejte na dno led či ledovou tříšť a ozdobte pořádným kopcem šlehačky!

Pomeranč & káva

Zní to nevšedně, postup je jednoduchý a chuť skutečně překvapí! Vyzkoušejte tento netradiční nápoj ráno k snídani. Do shakeru nalijte 50 ml šťávy z pomeranče (ideálně čerstvé, ale dá se použít i 100% džus), přidejte lžíci třtinového cukru a 150 ml vychladlé kávy. Dobře protřepejte. Poté nalijte do vysoké sklenice, do které jste daly led. Ozdobte plátky citronu.

White Russina

Možná si vzpomenete, že tuto lahodu si dopřával Jeff Bridgesve filmu Big Lebowski. Lze ji připravit malinko pozměněnou v různých variantách, my ale doporučujeme tuto: 40 ml vodky, 100 ml smetany, 50 ml studené kávy a led. Prošejkrujte a podávejte vychlazené v malé sklenici. U všech kávových drinků myslete především na kvalitu. Volte dobrou zrnkovou kávu, například Segafredo či Vergnano. To stejné platí i u bezkofeinové varianty. Tak na zdraví!

Publikováno: 25. 07. 2021

Kategorie: Gastronomie

Autor: Alena Vybíralová