Použití a využití ventilátorů s vodní mlhou

Je spousta možností, jak si můžete ochladit či zvlhčit vzduch. Znáte mlžící ventilátory? Jsou skvělé, protože díky intenzivnímu proudění vzduchu se daleko lépe optimalizuje prostředí.

Ventilátor s vodním chlazením - užití

Ventilátor s vodním chlazením je flexibilní nástroj. Lze jej využít v interiéru i exteriéru. Pro vaši představu, chladící ventilátor tohoto typu umí pokrýt asi 40 až 70 m². Pokud si budete pořizovat toto zařízení, je důležitým faktorem objem dodávaného vzduchu. Z toho vychází výkon elektromotoru, rovněž i velikost oběžného kola. Ventilátory s vodní mlhou mohou být pohledové, jde o designové kousky, které se používají do prostředí, v němž záleží na estetice. Může jít o luxusní restauraci, zdobnou zahradu nebo samozřejmě domov. Například pak do výrobních hal se využívají průmyslové mlžící ventilátory, u nichž je podstatný výkon, takže nevadí, pokud jde o robustnější konstrukce.

Ventilátor s vodním chlazením - typy

Jiný způsob selekce ventilátorů tkví v jejich aplikaci. Například stacionární ventilátory s vodním chlazením jsou mlžící ventilátory, jež lze zavěsit na stěnu, strop nebo postavit na podlahu. Pak tu máme mobilní ventilátory s vodní mlhou, je můžete posouvat, jak je třeba. Vyrábí se i vysokotlaká mlžící děla pro snížení prašnosti v průmyslové zóně. Jde o ventilátory a větráky s rozprašovačem vody, ty se dělí podle konstrukce a směru proudění vzduchu. Pokud před vámi někdo vysloví pojem „axiální ventilátor“, má na mysli prvek, kde vzduch proudí ve směru osy otáčení oběžného kola. Tyto ventilátory najdou své místo tam, kde je vyžadován velký objem vzduchu. Tangenciální ventilátor s rozprašovači vody je lepší pro prostory, kde je zapotřebí odfukovat plochý či tenký zdroj tepla. Nabídku ochlazovacích systémů najdete u firmy InfocomTech, která nabízí nejmodernější prvky v této sféře.

Publikováno: 20. 12. 2022

Kategorie: Rady & Tipy & Návody

Autor: Alena Vybíralová