Kontaktní čočky mohou fungovat i jako módní doplněk

Kontaktní čočky

Všichni chceme vypadat na veřejnosti dobře. Toho se dá dosáhnout nejen vhodnou úpravou účesu či pomocí oblečení, ale kupodivu i s přispěním kontaktních čoček. Řeč však není o standardních verzích, jež nejsou na očích vidět, ale o barevných modelech.

Změna nemusí být pouze decentní

Co se dioptrických pomůcek týče, nejvíce měnily vzhled člověka brýle. Ono se není ani čemu divit, vždyť zabírají zásadní část obličeje. Lidé si nevybírají brýle pouze podle dioptrií, ale rovněž i dle jejich vizuálních kvalit.

U kontaktních čoček je to přeci jen trochu jiné. Ty jsou malé, čiré a sotva postřehnutelné v ruce, natožpak na očích. Lidé si čočky pořizují hlavně protože jim brýle nesluší, případně je příliš tlačí na kořeni nosu.

Standardní kontaktní čočky jsou víceméně neviditelné, avšak barevné verze jsou už na tom trochu jinak. Hodně záleží na typu. Barevné čočky levné se standardním zabarvením lidského oka také mohou působit neviditelně, a to hlavně pro lidi, kteří jejich nositele neznají. Kdo však ví, jak majitel čoček vypadal před změnou, ten si rozdílu všimne velmi rychle.

Samostatnou kapitolou jsou pak čočky s atypickým zabarvením, jež je možné identifikovat na první dobrou. Ty se ovšem standardně používají hlavně na maškarním, případně ve filmové či divadelní branži.

Čočky je potřeba si nejprve vyzkoušet

Existují zástupy lidí mající problémy s nošením brýlí, jelikož je jim to prostě nepohodlné. U čoček se tento druh potíží projevuje ještě zásadněji. Oko je velice citlivý orgán a na cokoliv, co s ním přijde do kontaktu, reaguje podrážděně.

Ne každý tudíž může nošení kontaktních čoček snést. Proto je nejlepším postupem koupit nejprve menší balení a teprve až si oči zvyknou, investovat do dalšího. Naštěstí nejde o žádnou velkou investici. I specializované obchody často nabízejí barevné čočky levně. Někdy je dokonce možné při větším nákupu získat i nějaké bonusy navíc, typicky třeba dezinfekci zdarma.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Alena Vybíralová